Koniec z problemem opadających powiek

opadające powieki

To, że skóra starzeje się z biegiem lat to proces naturalny. Skóra wiotczeje w okolicach oczu czy policzków. Do tej pory jedyną walka z opadającymi powiekami była operacja plastyczna. To jednak metoda nie dla każdego. Jak sprawić, aby skóra zyskała swoją dawną sprężystość, a oczy nie zdradzały upływu lat?

Jak starzeje się skóra?

Na proces starzenia się skóry ma wpływ szereg czynników zewnętrznych (promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia środowiska, spaliny samochodowe, stres, styl życia, niewłaściwa pielęgnacja) i wewnętrznych (uwarunkowania genetyczne). Oprócz tych elementów zachodzą w niej naturalne procesy – zanikanie naczyń krwionośnych.

– Porównując skórę 50-latki do 20-latki widzimy spadek ilości naczyń krwionośnych o około 50%. Prowadzi to do zmniejszenia odżywienia i natlenowania skóry, co przekłada się na obniżenie kondycji skóry oraz spadku ilości kolagenu, przez co staje się ona wiotka. Zaczynają zanikać naturalnie poduszeczki tłuszczowe. Pojawiają się też zamiany wolumetryczne, następuje rozluźnienie mięśni i więzadeł, zachodzą zmiany kostne. Wszystkie te czynniki razem powodują, że widzimy upływający czas, a oczy nie wyglądają już tak młodzieńczo jak kiedyś – wyjaśnia dr Ewa Rybicka z Kliniki Estetica Nova.

Sekret młodego spojrzenia

Aby rozwiązać problem opadających powiek klasycznym rozwiązaniem do tej pory był zabieg chirurgiczny. Obecnie osobom, które nie chcą korzystać z tego sposobu z pomocą przychodzą rozwiązania niechirurgiczne.

WIĘCEJ: Wiosenne urodowe SOS – piękna skóra w zasięgu ręki

– Plexr to pierwsze urządzenie w rękach lekarza medycyny estetycznej zastępujące chirurgiczną blefaroplastykę. Podczas zabiegu generowana jest mikrowiązka plazmy, która w sposób dynamiczny sublimuje tkankę. Jest to bardzo skuteczny zabieg, do którego praktycznie nie ma przeciwskazań. Efekty estetyczne zabiegu są bardzo dobre, oko staje się otwarte, twarz odzyskuje młodzieńczą świeżość. Po zabiegu trzeba liczyć się z kilkudniowym ograniczeniem codziennej aktywności, gdyż pojawiają się 1-2 dniowy obrzęk i drobne strupki, które po 5-7 dobach znikają – mówi dr Ewa Rybika.

Czym jest plazma?

Plazma to zjonizowany gaz, który ze względu na specyficzne właściwości nazywany jest czwartym stanem skupienia obok gazu, cieczy i ciała stałego. W odróżnieniu od innych technik plazma nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek.

Podczas zabiegu działamy jedynie w naskórku, bardzo precyzyjnie, nie powodujemy przepływu prądu przez ciało, wszystko odbywa się bezkontaktowo. Dlatego jest to zabieg bezpieczny i całkowicie nowatorski – dodaje dr Ewa Rybicka.

Ocen: 1
4 komentarze
  1. Plexr to chyba najlepszy zabieg na opadające powieki. Muszę przyzmać, że się bałam, bo grzebanie przy oku jakoś mnie przeraża, ale moja siostra zrobiła i wygląda teraz jakby była o 10 lat młodsza. Co prawda przez tydzień miała takie małe strupki na powiekach, ale jak się pomalowała to nic nie było widać. Ja też wybieram się na ten zabieg.

  2. widziałam jakis filmik z zabiegu i wygląda imponująco, a rezultaty później sa od razu widoczne, ja mam opadające powieki w sumie od zawsze, wiec skoro to nie operacja to chyba warto :))

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany