Te ostre przyprawy poprawią twoje zdrowie

ostre przyprawyOstre przyprawy coraz częściej goszczą w naszej kuchni. Poprawiają smak naszych dań. Okazuje się jednak, że mają działanie zdecydowanie ważniejsze. Wpływają skutecznie na nasze zdrowie.

Dieta to najlepsze lekarstwo. A raczej odpowiednia kuchnia. A w niej… przyprawy. Warto, aby one zagościły w waszej kuchni na stałe. Aby zwiększyć ich naturalną skuteczność, stosuj je minimum przez 6 tygodni.

Oto ostre przyprawy które powinnaś stosować dla zdrowia

1. Ostra papryka idealna na przeziębienie – rozgrzewa ciało i stymuluje krążenie. Doskonałe źródło witaminy C.
2. Kurkuma ukoi bóle stawów – kurkumina składnik kurkumy to również najlepszy środek przeciwzapalny. Doskonale zmniejsza obrzęk stawów, radzi sobie z bólami głowy. Pomaga również chronić wątrobę przed toksynami.
3. Imbir na mdłości – to zioło w tradycji azjatyckiej używane do dolegliwości przewodu pokarmowego i nudności. Był stosowany w badaniach choroby lokomocyjnej u marynarzy i okazał się bardzo skuteczny.
4. Cynamon na bolesne skurcze – zmniejsza stan zapalny i ma właściwości rozkurczowe.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Przyprawy bez tajemnic, czyli co do czego i dlaczego

Przyprawy z Bliskiego Wschodu – dlaczego warto ich używać

5. Kminek, goździk, gałka muszkatołowa i kardamon pomoże w trawieniu – szczególnie mleka, jogurtów i innych produktów mlecznych.
6. Tymianek na kaszel i zapalenie oskrzeli – ta przyprawa ma bardzo długą historię stosowania jej w medycynie naturalnej. Hipokrates stosował ją w leczeniu schorzeń układu oddechowego.
7. Czarny pieprz – obkurcza błonę śluzową nosa

Ocen: 5
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany