Syrop klonowy Maple Joe

syrop klonowySyrop klonowy to tradycyjny kanadyjski produkt, nie bez przyczyny nazywany Kanadyjskim Płynnym Złotem. Oprócz docenianych walorów smakowych, syrop charakteryzuje się bogactwem składników odżywczych, m.in. manganu, cynku i magnezu oraz witamin z grupy B.

Syrop klonowy – zdrowotne działanie

Powstały z soku syrop klonowy, jest źródłem niektórych składników mineralnych takich jak: wapń, potas, mangan, fosfor, żelazo, a także witamin z grupy B (ryboflawina, niacyna, kwas pantotenowy, kwas foliowy) oraz antyoksydantów. Cynk jest niezbędny w procesach wzrostu organizmu oraz rozwoju systemu odpornościowego. Magnez odpowiada za właściwy rozwój systemu nerwowego oraz rozwój mózgu. W przeciwieństwie do innych słodzików ma też mniej kalorii. W 100 gramach cukru znajdziemy ok. 400 kcal, natomiast w 100 g syropu klonowego tylko 270 kcal.

Syrop klonowy Bio

Nowy Czysty syrop klonowy BIO Maple Joe® wytwarzany jest z soku kory drzew klonu, które rosną na regularnie kontrolowanych uprawach ekologicznych w Kanadzie. Smakuje równie słodko jak miód, jednak jest od niego mniej kaloryczny. Nie zawiera żadnych, dodatkowych składników. Zagęszczanie soku odbywa się wyłącznie naturalnymi, tradycyjnymi metodami. Czysty syrop klonowy BIO Maple Joe z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom zdrowej żywności BIO oraz wyrazistych, słodkich smaków. Doskonale sprawdza się jako dodatek do ciast, klusek na parze, naleśników, lodów, owoców, napojów, mleka, a nawet mięs.

Cena: ok. 24 zł (250 g)

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany