Jak wybrać żywność, która jest zdrowa?

zdrowa żywność

Zdrowa żywnośc to modne słowa. Ale okazuje się, że nie bez znaczenia. Najbardziej naturalna droga do trwałej utraty wagi i polepszenia zdrowia jest prosta: trzeba jeść “prawdziwą żywność”.

Oto osiem rzeczy do zapamiętania, jak w ogromnej ilość produktów w sklepach, wybrać tą najlepszą:

Zdrowa żywność rośnie w naturze

Prawdziwe jedzenie nie jest stworzone przez naukowca lub eksperta w dziedzinie technologii żywności w laboratorium. Rośnie naturalnie z własnej woli, z nasion posadzonych w ziemi dzięki promieniom słonecznym i wodzie deszczowej.

Zdrowa żywność nie jest markowa

Prawdziwe jedzenie to żywność, która rośnie naturalnie jak brokuły, marchew, ananas, awokado i groch. To nie jest marka produktów spożywczych takich jak Kit Kat, Oreo, Magnum, McDonald i KFC.

Zdrowa żywność nie jest reklamowana i promowana

Zazwyczaj prawdziwe jedzenie nie jest reklamowane w telewizji, radiu lub gazecie. To dlatego, że większość spółek obrotu żywnością po prostu nie może sobie pozwolić na wydanie ogromne ilości pieniędzy na reklamę. Kampanie marketingowe i reklamowe są dobrym wskaźnikiem fałszywej żywności.

Możesz czytać, rozpoznawać i wymawiać wszystkie składniki

Kupując coś, powinieneś być w stanie łatwo odczytać, rozpoznać i wymówić wszystko, co jest wymienione na liście składników. Składniki powinny być związane z żywnością, nie powinny być fantazyjne lub brzmiące obco. W Przeciwnym wypadku jest duże prawdopodobieństwo, że znajdują się w ich składzie chemiczne dodatki, aromaty, konserwanty.

Zdrowa żywność ma zwykle tylko kilka składników

Zwykle są 1-3, ale na pewno nie więcej niż 5-6. Uważaj na konserwanty, wzmacniacze smaku i e-numery (kody, które mogą być stosowane do dodatków do żywności).

Zdrowa żywność jest wolna od toksycznych oprysków i hormonów wzrostu

Oznacza to, że jedzenie jest hodowane bez toksycznych aerozoli, takich jak: Round-up, pestycydów, środków owadobójczych lub herbicydów. Wszystkie te spraye są trujące dla układu odpornościowego, a w niektórych przypadkach mogą powodować wrażliwość na żywność i alergie. Znajdź spożywcze marki, którym możesz zaufać. Ewentualnie kupuj organiczne produkty lub zaopatruj się bezpośrednio od producenta żywności, jeśli to możliwe.

Zdrowa żywnośc nie została zmodyfikowana genetycznie

Prawdziwe jedzenie rośnie naturalnie, bez ingerencji człowieka. Oznacza to, że pomidor jest hodowany z prawdziwego nasienia pomidora i nie jest skrzyżowany z innymi rzeczami, takimi jak np. geny ryb. Kiedy żywność jest modyfikowana genetycznie to może wyglądać dokładnie tak jak prawdziwa, ale twoje ciało zawsze pozna prawdę. Jednym ze sposobów, że wszystko jest w porządku, to nalepka na etykiecie: wolna od GMO.

Zdrowa żywność ma datę ważności

Jednym ze sposobów, dzięki któremu można łatwo rozróżnić prawdziwą żywność od fałszywej, jest data ważności. Takie jedzenie rozkłada się w naturalny sposób samoistnie po kilku dniach. Prawdziwe jedzenie powinno więc wygasnąć w sposób naturalny w ciągu kilku dni, jeśli nie jest spożywane świeże.

źródło: www.mindbodygreen.com

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany