Skóra – 5 sposobów aby chronić ją zimą

skóraSkóra to nie tylko uroda. To pierwsza linia obrony dla układu odpornościowego. Dlatego tak ważne jest aby chronić ją zimą.

Skóra przeciętnego dorosłego człowieka ma powierzchnię 21 metrów kwadratowych, waży 9 kilogramów i zawiera ponad 11 kilometrów naczyń krwionośnych. Warto więc zadbać o nią ponieważ jest to największy organ w naszym organizmie.

Dr Marina Peredo, właściciel Spatique Medical Spa w Smithtown w Nowym Jorku, zaleca, aby szczególnie w miesiącach zimowych zmienić sposób pielęgnacji skóry.

Skóra uwielbia pomidory

Pomidory są jednym z największych źródeł likopenu – silnego przeciwutleniacza. Blokują działanie szkodliwych promieni UV. Jedzenie pomidorów pomoże uchronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniami słońca. Nawet w miesiącach zimowych.

Nakładaj na skórę maści i balsamy

Szczególnie tych które są produkowane na bazie oleju a nie na bazie wody. Stworzą one barierę ochronna na skórze. Najlepsze są te które zawierają glicerynę. Dzięki temu zapobiegną pękaniu i wysychaniu skóry, co może prowadzić do wcześniejszego jej starzenia się.

Nie zapominaj o skórze na dłoniach i stopach

Ponieważ twoje ręce i nogi mają mniej gruczołów łojowych są bardziej podatne na wysuszanie. Najbardziej szkodzą im detergenty oraz niewłaściwe kosmetyki do ich pielęgnacji.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Trądzik to nie jedyny problem skóry

Opryszczka przychodzi zimą

Cera naczynkowa – jak pielęgnować ją zimą

Używaj nawilżacza

Nawilżacz jest potrzebny aby zwiększyć wilgoć w powietrzu, która w zimie paruje. Brak odpowiedniej ilości wilgoci może wysuszyć skórę.

Skóra też lubi krótkie i zimne prysznice

Dzięki temu poprawimy krążenie krwi nie tylko w całym ciele ale i w skórze. Zwiększone krążenie pomoże utrzymać młodszy jej wygląd oraz spowoduje, że będzie nam cieplej.

Pij tyle samo wody co latem

Wiele osób uważa, że skoro zimą się nie pocą to nie muszą pić tyle wody co latem. Jest to błąd. Lekarze zalecają picie 8 szklanek wody dziennie.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany