Seks to… zastrzyk zdrowia w łóżku

seksSeks – myślisz, że możesz bez niego żyć? Może i to prawda, ale zobacz ile on może dać ci nie tylko przyjemności, ale i… zdrowia.

Seks zmniejsza ból przewlekły

Następnym razem, gdy boli cię głowa, powiedz tak. Stymulacja łechtaczki i ścian pochwy powoduje uwalnianie endorfin, kortykosteroidów i innych naturalnych środków przeciwbólowych. W rezultacie ból głowy minie, dobre samopoczucie będzie jeszcze utrzymywać się w ciągu dwóch dni. twierdzi profesor psychologii Barry Komisaruk z Rutgers University.

Seks obniża ryzyko raka piersi

Podczas podniecenia i orgazmu, twoje hormony szczęścia wzrastają. A to nie jest bez znaczenia. jak wykazały badania greckich naukowców, kobiety, które uprawiały seks częściej niż raz w miesiącu mają niższe ryzyko zachorowania na raka piersi niż te mniej aktywne.

Seks “trenuje” twoje serce

Kardiolodzy twierdzą, że kochanie się to doskonały jogging dla serca. Im bardziej jesteś aktywna tym lepiej. Szczególnie polecane są wszystkie pozycje, w których jesteś na górze, ponieważ wymaga więcej wysiłku. Poza tym orgazm daje dostarcza dodatkową korzyść: w momencie szczytowania tętno może dojść do 110 uderzeń na minutę czyli takie, jak przy szybkim marszu.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Życie seksualne Polek – nie takie łatwe

Menopauza to nie koniec seksu

Całowanie poprawia zdrowie zębów

Seks chroni prostatę

W 2003 roku badania wśród mężczyzn z Australii w średnim wieku wykazały, że ci, którzy mieli co najmniej cztery wytryski w tygodniu mieli jedną trzecią mniejsze szanse na rozwój raka prostaty, niż ci mniej aktywni. Inne badania dowodzą, że celibat jest jednym z czynników ryzyka występowania tego raka.

Seks obniża stres

Jeśli masz ważną prezentację w pracy, spędź więcej czasu wcześniej w łóżku. To pomoże. Okazuje się bowiem, że mężczyźni jak i kobiety, którzy kochali się przez dwa tygodnie przed stresującym dniem, łatwiej zniosły tremę wystąpienia publicznego. Podczas tych prezentacji ich ciśnienie skurczowe wzrosło wolniej i szybciej spadło do normalnego, niż u tych, którzy nie mieli żadnych kontaktów seksualnych bądź tylko się masturbowali. Dzieje się tak dlatego, że tego typu wystąpienia wymagają zbliżonej aktywności mózgu, do tej przy współżyciu.

Seks wzmacnia układ odpornościowy

Badania przeprowadzone w Wilkes University wykazały, że studenci, którzy uprawiali często seks (przynajmniej dwa razy w tygodniu) mieli o 30 procent wyższy poziom przeciwciał przeciwko infekcjom niż ich koledzy abstynenci. Podobne badania zrobili niemieccy naukowcy: wykazały one że podniecenie i orgazm u mężczyzn podwyższa poziom niektórych białych krwinek.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 2
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany