Pękające pięty – poradzisz sobie z nimi

pękające piętyPękające pięty strasznie bolą. I nie jest to tylko problem estetyczny. Pomoże regularna pielęgnacja w domu.

Pękające pięty – dlaczego tak się dzieje?

Nim rozpoczniemy walkę z pękającymi piętami, warto zapoznać się z przyczynami tego problemu. Jedną z nich jest niewłaściwa i nieregularna pielęgnacja – od zaniedbanych, przesuszonych stóp już tylko kilka kroków do pękających pięt. Do powstawania tej przypadłości może przyczynić się także źle dobrane obuwie, niedobór witaminy A oraz nadwaga.

Pękające pięty – kiedy do lekarza?

Problem pękających pięt dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn. Narażone na jego powstanie są także osoby starsze oraz diabetycy. Jeżeli pęknięcia dochodzą do skóry właściwej, konieczna jest wizyta u podologa – takie zmiany mogą bowiem krwawić i ropieć. Z pęknięciami mającymi charakter szczelin w warstwie zrogowaciałej naskórka możemy poradzić sobie w domu.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Stopy uwielbiają ćwiczenia

Stopy: Skarpetki żelowe Calypso Beauty

Pękające pięty – skuteczny domowy sposób

Domowy zabieg najlepiej zacząć od krótkiej, kilkuminutowej kąpieli stóp, po której należy usunąć zrogowaciały naskórek za pomocą tarki do pięt. Czynność tę należy wykonywać w kierunku równoległym do pęknięć! Po dokładnym wysuszeniu stóp nałóżmy na nie odpowiednią maść. Idealnie sprawdzi się Gehwol Schrunden, która zawiera olejki eteryczne, pantenol, bisabolol i wysokiej jakości tłuszcze.

Możemy zastosować ją także w formie maski, dzięki czemu jej działanie będzie bardziej intensywne. Wystarczy nałożyć na stopy grubą warstwę preparatu, po czym owinąć je przezroczystą folią i założyć bawełniane skarpety. Taki kompres pozostawiamy na 30 minut, a po zabiegu resztki kosmetyku usuwamy przy użyciu papierowego ręcznika.

Zabieg ten wykonujemy raz w tygodniu, aż do uzyskania pożądanych efektów. Dodatkowo, codziennie smarujmy stopy kremem do suchego, zrogowaciałego naskórka.

Ocen: 5
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany