Nowoczesna higiena powiek i rzęs

higiena powiek i rzęsHigiena powiek i rzęs. Oczywiście że tak! Chusteczki jednorazowe SOFTEYE BLEPHA i SOFTEYE BLEPHA+ to nowoczesne wyroby medyczne właśnie do codziennej higieny powiek i rzęs. Mogą być stosowane także pomocniczo jako środek odkażający przed i po zabiegach chirurgicznych, w leczeniu bakteryjnego i alergicznego zapalenia spojówek, w zapaleniu powiek i spojówek.

Dlaczego higiena powiek i rzęs jest ważna?

Żeby zrozumieć, dlaczego higiena powiek jest tak istotna warto poznać kilka szczegółów dotyczących budowy i funkcjonowania oka. Powierzchnię oka pokrywa przezroczysty film łzowy, chroniący je przed szkodliwymi czynnikami. Składa się on z trzech warstw – wewnętrznej śluzowej, środkowej składającej się z wody i zewnętrznej lipidowej produkowanej w gruczołach znajdujących się w powiekach. Ta ostatnia warstwa chroni łzy przed nadmiernym parowaniem.

Lipidy produkowane w gruczołach powiekowych rozprowadzane są po powierzchni oka w trakcie mrugania. Czasami zbyt gęsta wydzielina prowadzi do zatkania ujścia tych gruczołów. Może to prowadzić do zaburzeń filmu łzowego, co daje uczucie dyskomfortu. Dlatego tak ważna jest regularna higiena brzegów powiek.

Właściwa higiena powiek jest kluczowa zwłaszcza w przypadku stanu zapalnego i infekcji (także przy zagrożeniu ich wystąpienie). Do codziennego oczyszczania brzegów powiek warto użyć profesjonalnych chusteczek, które zawierają składniki o działaniu odkażającym. Chusteczki pomagają usunąć wydzielinę. Działają oczyszczająco, zmiękczająco, kojąco oraz pomagają udrożnić ujścia gruczołów.

Czy wiesz, jak ważny jest masaż lub okład?

Higiena brzegów powiek obejmuje także ich ogrzanie oraz masaż. Do ogrzania powiek wykorzystuje się różne metody (ciepłe ręczniki, podgrzane woreczki z ryżem). Ważne, żeby były to suche kompresy! Najlepiej w tym celu skorzystać z profesjonalnego kompresu, który jest ogrzany do odpowiedniej temperatury. Zastosowanie ciepłego kompresu na oko w połączeniu z masażem powieki umożliwia odblokowanie i oczyszczenie ujść tych gruczołów.

Higiena powiek i rzęs: dlaczego SOFTEYE BLEPHA?

Polpharma to firma farmaceutyczna przestrzegająca dla swoich produktów najwyższych standardów. Chusteczki SOFTEYE BLEPHA i SOFTEYE BLEPHA+ spełniają wysokie kryteria jakości i są bez konserwantów. Nasączone są roztworem zawierającym Hy-Ter® zawierają sprawdzone, naturalne składniki:

  1. Olejek drzewa herbacianego
  2. Hialuronian sodu
  3. Aloes

Tak dobrana kompozycja składników sprawia, że chusteczki przynoszą szybką ulgę i oczyszczają brzegi powiek. Wyrób medyczny SOFTEYE BLEPHA+ jako jedyny w tej kategorii zawiera dodatkowo ciepły ogrzewalny kompres żelowy nadający się do wielokrotnego użycia. Jest bardzo prosty w użytkowaniu – wystarczy zagrzać go pod ciepłą wodą.

Cena: Softeye Blepha+: 35,50 zł

Cena: Softeye Blepha: 26,53 zł

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany