Normaflex – przygotowujemy stawy do wiosennych aktywności

normaflex

Wiosenne prace w ogródku i na działce, jazda na rowerze czy nordic walking mogą być przyczyną dolegliwości stawów. Aby ich uniknąć powinniśmy prowadzić suplementację preparatami, które zawierają natywny kolagen typu II, ekstrakt z owoców dzikiej róży i kory sosny nadmorskiej, a także witaminę C.

Jak uniknąć kontuzji stawów?

Przede wszystkim powinniśmy zachować odpowiednią wagę ciała, w czym kluczową rolę odgrywa właściwa dieta, jak i prowadzenie aktywnego trybu życia. Organizmowi, który podołać musi uprawianiu sportu czy pracom w ogrodzie, nie należy dokładać zbędnych kilogramów do noszenia. Na kontuzje, szczególnie podatne są stawy, których nie przyzwyczajono do wysiłku. Przed każdą aktywnością należy rozciągać się, a także rozgrzewać. Stawy zabezpieczać można ochraniaczami. Zaleca się również suplementację preparatem Normaflex. Zawiera on:

Natywny kolagen typu II

Jest cząsteczką, która nie została w żaden sposób zmieniona, gdyż nie poddano jej działaniu czynników chemicznych, temperaturowych czy biologicznych. Kolagen natywny typu II warunkuje odpowiednią strukturę macierzy pozakomórkowej chrząstek stawowych. W konsekwencji tego, nabywa ona wytrzymałość i sprężystość, a także odporność na odkształcenia czy tarcie.

Ekstrakt z owoców dzikiej róży

Owoc róży zawiera duże ilości witaminy C, a także substancję o nazwie galaktolipid, która odpowiada za działanie przeciwzapalne. Dzika róża wykazuje korzystny wpływ zarówno w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów, jak i choroby zwyrodnieniowej stawów. Ekstrakt z tej rośliny wspomaga utrzymanie prawidłowej ruchomości i elastyczności, a także wytrzymałości stawów.

Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej

Jest źródłem proantocyjanidów, które posiadają właściwości przeciwutleniające. Z tego względu, ekstrakt z kory sosny nadmorskiej, działa korzystnie w przypadku zmian zapalnych i zwyrodnieniowych tkanki łącznej właściwej, chrzęstnej i nabłonkowej.

INNE: Stawy w dobrej formie do starości

Witaminę C

Dzięki wspomaganiu syntezy kolagenu, wykazuje pośredni, korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie chrząstki stawowej. Chodzi o tworzenie wiązań wodorowych, którymi połączone są łańcuchy aminokwasowe w kolagenie. Gdy witaminy C zabraknie, synteza kolagenu zachodzi nieprawidłowo.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany