Nietypowe zastosowanie wody gazowanej: do kwiatów, sprzątania i przygotowania posiłków

 

nietypowe zastosowanie wody gazowanejWoda gazowana może mieć nietypowe zastosowania. Okazuje się, że można jej użyć nie tylko aby ugasić pragnienie. Doskonale sprawdza się przy sprzątaniu. Uwielbiają ją rośliny doniczkowe i warto jej użyć do przygotowania potraw.

Nietypowe zastosowanie wody gazowanej: zmniejszy blaknięcie roślin doniczkowych

Jeśli masz butelkę z wodą gazowaną, postaw ją na blacie, aby miała pokojową temperaturę. Następnie podlej nią swoje rośliny doniczkowe. Napój zawiera odżywcze minerały (jak wodorowęglan potasu, fosforan disodowy i cytrynian sodu). Doskonale wzbogacają glebę, a wtedy rośliny nabiorą pięknej barwy.

Nietypowe zastosowanie wody gazowanej: zadziała na zardzewiałe śruby

Nie trzeba tracić czasu, aby zmagać się ze śrubą, która nie chce się ruszyć. Po prostu wlej na nią wodę gazowaną, a następnie pozostaw na 5 minut. Dwutlenek węgla sprawi, że napój zareaguje na rdzę i osady. Śrubę będzie wtedy łatwiej odkręcić.

Nietypowe zastosowanie wody gazowanej: pomoże uporać się z przypalonym jedzeniem

To bezproblemowy sposób, aby wyszorować garnki i patelnie po obiedzie. Jeszcze ciepłe naczynia zalej wodą gazowaną, aby pokryła dno. Dwutlenek węgla z napoju zmiękczy resztki jedzenia, które łatwo będzie można później usunąć.

Nietypowe zastosowanie wody gazowanej: dzięki niej naleśniki będą bardziej puszyste

puszyste naleśniki dzięki wodzie gazowanej

Zamiast mleka dodaj gazowaną wodę mineralną, gdy będziesz robiła ulubione naleśniki czy gofry. Pęcherzyki sody napowietrzą ciasto. Spowodują, że będzie ono lekkie i puszyste. Bonus: Zaoszczędzisz 140 kalorii na każdym kubku mleka, jeśli go wyeliminujesz z przepisu.

Zobacz też:

Torebka z czarną herbatą: nietypowe zastosowania torebki po herbacie

Ocet – nietypowe zastosowanie octu dla zdrowia i w domu

9 domowych sposobów na opuchnięte oczy – pomogą truskawki, ziemniaki i torebki po herbacie

Nietypowe zastosowanie wody gazowanej: usunie z chromowych powierzchni plamy i smugi

Aby uzyskać lśniącą armaturę w łazience, oczyść ją wodą gazowaną. Wystarczy wlać płyn na czystą, miękką szmatkę i oczyścić metal. Gazowane cząsteczki sody doskonale uporają się z brudem nie pozostawiając żadnych smug ani plam.

Nietypowe zastosowanie wody gazowanej: usunie uporczywe plamy z kubka

Picie codziennie herbaty powoduje, że na kubku pojawia się trudny do usunięcia brązowawy osad. Napełnij kubek wodą mineralną gazową i pozostaw na noc. Kwas węglowy pochłonie osad, pozostawiając kubek lśniący.

Nietypowe zastosowanie wody gazowanej: odnowi starą biżuterię

Zamiast wykosztowywać się na drogie preparaty do czyszczenia biżuterii, umieść swoje precjoza w szklance z wodą gazowaną. Gazowany napój rozpulchni brud i oleje. A ponieważ pęcherzyki przenikną do każdego trudno dostępnego zakamarku i szczeliny, nie będzie trzeba szorować szczotką. Wystarczy namoczyć na noc, a rano delikatnie osuszyć.

Nietypowe zastosowanie wody gazowanej: bez wysiłku usunie ptasie odchody

usuwanie ptasich odchodów wodą gazowaną

Fantastycznie jest słyszeć śpiew ptaków w słoneczny poranek. Ale widząc ptasie odchody na przedniej szybie – to już nie taki fajny widok. Łatwo to zmienić: wlej wodę gazowaną do spryskiwacza i polej zabrudzoną powierzchnię. Pozostaw na minutę, a następnie wytrzyj ręcznikiem papierowym. Karbonatyzacja rozpuszcza brud, więc zejdzie za jednym zamachem. Bonus: tak wytarta szyba, gdy zacznie padać deszcz nie będzie pozostawiała smug po wycieraczkach.

Nietypowe zastosowanie wody gazowanej: usunie zapach moczu

Nawet po dokładnym oczyszczeniu, po niefortunnej wpadce naszego zwierzaka, nadal można wyczuć zapach moczu na dywanie. Aby go zneutralizować należy ten obszar namoczyć wodą gazowaną i zostawić na 5 minut. Następnie osuszyć papierowym ręcznikiem.

Ocen: 8
2 komentarze
  1. Ciekawe! Numer 5 z pewnością mi się przyda. Pozwólcie jednak, ze do picia pozostanę przy mojej butelce niegazowanej wody mineralnej ID’EAU. Dla zdrowia idealna. 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany