Mumomega – suplement diety dla kobiet w ciąży

suplement-dla-kobiet-w-ciazy

Kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać. Problemem może być dostarczenie odpowiedniej ilości zalecanego przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne kwasu tłuszczowego DHA. Mumomega to bezpieczna suplementacja DHA.

Wielonienasycony kwas tłuszczowy omega-3 DHA ma niekwestionowaną pozycję w zaleceniach suplementacji dla kobiet w ciąży. DHA odpowiada za właściwy rozwój mózgu i wzroku płodu i niemowlęcia. Jego stosowanie rekomendowane jest już w okresie planowania ciąży i powinno trwać nawet po zakończeniu okresu karmienia piersią w celu uzupełnienia zapasów DHA u kobiety. Niemniej jednak istotne jest, czy dostarczany DHA jest rzeczywiście wchłaniany przez organizm matki i czy aktywnie jest przekazywany dziecku.

W badaniu klinicznym udowodniono, że mumomega przyjmowana w ciąży dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego, o czym świadczy podniesienie poziomów DHA w surowicy krwi w grupie kobiet w ciąży przyjmującej mumomega, przy braku zmiany bądź spadku w grupie kobiet w ciąży przyjmującej preparat nieaktywny (placebo). DHA z mumomega dobrze penetruje przez barierę łożyskową (tu bardzo ważną rolę odgrywa kwas tłuszczowy omega-3 EPA wspomagający transport), o czym świadczy znacząco wyższy poziom DHA w krwi pępowinowej u dzieci kobiet przyjmujących mumomega.

INNE: 5 dolegliwości stóp w ciąży

Dodatkowo mumomega zawiera nie tylko DHA, ale w jej skład wchodzą 4 wielonienasycone kwasy tłuszczowe: omega-3: DHA, EPA oraz omega-6: GLA i AA. Taki skład pozwala zabezpieczyć równowagę metaboliczną. Podawanie samego DHA może być niewystarczające do zapewnienia odpowiednich korzyści dla płodu ze względu na możliwe zaburzenia tej równowagi.

Cena ok. 59 zł (30 kapsułek)

Ocen: 0
1 komentarz
  1. Mumomega zawiera omega DHA dla prawidłowego rozwoju płodu i co jest bardzo ważne dla rozwoju mózgu i oczu dziecka. I ma rekomendacje Polskiego towarzystwa ginekologicznego, więc to dla mnie ważne że lekarze to polecają kobietom w ciąży.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany