Jesteś na diecie i nie chudniesz tak szybko? Zobacz dlaczego!

dieta

Jeśli czujesz, że robisz wszystko właściwie, aby pozbyć się zbędnych kilogramów, a pomimo to nie tracisz na wadze wystarczająco szybko, to znak, że możesz robić następujące błędy:

1. Jesteś zbyt surowa na siebie

Przed rozpoczęciem odchudzania przeczytałaś, że można schudnąć 15 kilogramów w 30 dni. Ale nie wziełaś pod uwagę, że każdy organizm jest inny. Nie można zakładać ile się schudnie na danej diecie. Bardzo ważny jest też wiek. Im jesteśmy starsze tym odchudzanie idzie wolniej. Dlatego skupmy się przede wszystkim na zdrowym odchudzaniu. I postawmy sobie cel: chce być szczupła do końca życia.

2. Twoje diety są za bardzo drastyczne

Będąc na diecie nie powinniśmy zmuszać się do jedzenia tego, czego nie lubimy. To prosta droga do porzucenia odchudzania, a nie o to przecież chodzi. Jeśli podjęłaś decyzję, że chcesz być zdrowa i szczupła do końca życia, musisz jadać to co lubisz. Wybierz więc dietę, która najbardziej ci odpowiada. Nie możesz też być głodna – przecież do końca życia nie będzie głodować, prawda?

3. Za bardzo wierzysz w ćwiczenia

Wiele kobiet, które wykonywały regularne ćwiczenia w nadziei że schudną, były rozczarowane swoimi rezultatami. Ćwiczenie są oczywiście  cenne dla zdrowia, ale same nie wystarczą (szczególnie jeśli się ma powyżej 40 lat). Konieczne jest również ograniczenie kalorii.

4. Zapominasz, że są i “płynne” kalorie

Bijesz się z myślami, czy zjeść bułkę na kolacje, za to trzy kieliszki wina pochłaniasz w mgnieniu oka. Musisz sobie zdawać sprawę,  że ilość kalorii w winie jest znacznie większa niż w bułce. I koniecznie o tym pamiętać obliczając kaloryczność menu.
5. Za mało śpisz

To częsty błąd tych, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. Jeśli się nie wysypiamy, czujemy się bardziej głodni a nasz organizm domaga się żywności o wysokiej zawartości węglowodanów.

Motywem przewodnim każdej z powyższych rad jest: nie bądź dla siebie taki srogi i wymagający. Nie stawiaj sobie poprzeczki zbyt wysoko. Nie denerwuj się brakiem postępów w odchudzaniu i nie obwiniaj się. Bądź natomiast łagodny dla siebie. Jeśli jesteś mocno zmotywowany, aby schudnąć, to nawet niewielkie błędy nie zmienią twojego postanowienia.

źródło: www.mindbodygreen.com

Ocen: 3
4 komentarze
  1. Bo odchudzac sie to trzeba umiec:p Samo nie jedzenie albo same cwiczenia nie musza wcale przyniesc porzadanych efektow.

  2. dobrze postawiony cel to klucz do sukcesu! postawiłam na zdrowie! od roku zdrowo się odżywiam i jestem zadowolona z efektów! Nie dość ,że zrzuciłam ok. 10 kg to jestem też mniej zestresowana, częściej się śmieje:)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany