Wyglądasz starzej? Oto winowajcy!

wygladasz starzej

Okazuje się, że nasze grzechy jedzeniowe pływają na to czy wyglądamy na swój wiek, czy też zdecydowanie starzej. Jak twierdzi Ariel Ostaw, członek amerykańskiej akademii dermatologicznej, jest 12 produktów, których należy spożywać z umiarem. Oto one:

Cukierki

Teoria brzmi tak: kiedy je się zbyt dużo cukru, niż komórki są w stanie jego przetworzyć, o ten nadmiar łączy się z cząsteczkami białek tworząc “zaawansowane produkty końcowe glikacji”. A te z kolei może powodować uszkodzenie kolagenu w skórze. A kolagen to białko, które powoduje, że nasza skóra jest jędrna i młoda.

Alkohol

Zdrowa wątroba to zdrowa skóra. Jeśli pracuje prawidłowo, toksyny które mogą potencjalnie wpływać na skórę, są usuwane w sposób naturalny przez organizm. Jeśli funkcjonuje źle, toksyny gromadzące się w wątrobie mogą powodować różne problemy skórne m.in trądzik (w tym różowaty), pogłębiają się też zmarszczki a cera staje się ziemista. Picie alkoholu to również, jak dowodzą badania, problemy ze snem. A jego brak to nie tylko zwiększona ilość zmarszczek, ale również nierówna pigmentacja i mniejsza elastyczność.

Białe wino

Białe wino należy do tej kategorii ponieważ bardzo uszkadza szkliwo, które podatne jest na przebarwienia. Jest bardziej niebezpieczne niż… czerwone wino. Dlatego jeśli wypijesz kieliszek białego wina, odczekaj godzinę i umyj zęby. Nie rób tego nigdy zaraz po wypiciu, bo spowodujesz dalszą erozję szkliwa.

Zwęglone mięso

Nie raz widziałaś zwęglone mięso hamburgera lub mięsa pieczonego na grillu. Zawiera ono niebezpieczne węglowodory, które rozkładają kolagen w skórze. Jeśli zobaczysz takie mięso, koniecznie zeskrob czarną część i dobrze umyj rusz grillu, aby nie przenieść tych zwęglonych części na inne danie.

Słona żywność

Niestety trzeba bardzo uważać na produkty przetwarzane, które zawierają bardzo dużo soli. Szczególnie te zamknięte w puszkach. jak twierdzą dermatolodzy, nadmiar sodu powoduje zatrzymanie wody w organizmie, a to z kolei skutkuje opuchnięciami.

Przetwory mięsne

Mięso, kiełbasa, boczek zawierają siarczany i inne środki konserwujące, które powodują stany zapalne skóry. Zawierają one też dużo soli, która, jak już napisaliśmy wcześniej, powoduje spuchnięcia.

Ostre jedzenie

To, że ostre jedzenie pogarsza trądzik, już wszyscy wiedzą. Pogarsza również trądzik różowaty, szczególnie u kobiet w okresie menopauzy. W tym czasie bowiem naczynia krwionośne są bardziej wrażliwe na działanie różnych czynników. Ostre jedzeni rozszerza naczynia i wtedy łatwiej o pęknięcia.

Czerwone mięso

Tłuste mięso wytwarza wolne rodniki. a one uszkadzają komórki. Te z kolei bardzo źle wpływają na stan skóry. To właśnie wolne rodniki odpowiedzialne są m.in. za starzenie się organizmu.

Energetyzujące drinki

Według badań stomatologów, te napoje źle wpływają na szkliwo zębów ponieważ są bardzo kwaśne. Jeśli już chcemy go wypić, to zróbmy to przez słomkę.

Lemoniada

Wszystkie napoje cytrusowe niszczą szkliwo, ale najgorsze są cytryny. Sok z nich porównywalny jest do soku z grejpfruta czy pomarańczy. lemoniada zawiera jeszcze mnóstwo cukru co w połączeniu z sokiem z cytryny jest zabójcze dla zębów.

Napoje z kofeiną

Kofeina działa moczopędnie, w związku z tym napoje z nią też powodują odwodnienie organizmu, a więc i skóry. Wysuszona cera wygląda na starszą, bowiem pogłębiają się na niej zmarszczki i pojawiają plamy. Podatniejsza jest również na stany zapalne.

Tłuszcze trans

Znajdują się w wielu produktach i… powodują stany zapalne na skórze. Cera jest również bardziej podatna na szkodliwe działanie promieni UV, które jest główną przyczyną starzenia się skóry.

żródło: www.health.com

Ocen: 2
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany