Domowe maseczki na twarz

domowe maseczkiDomowe maseczki cieszą się coraz większą popularnością. I trudno się dziwić. Przygotowując je wiemy dokładnie jakich składników w nich użyjemy.

Oto 3 najpopularniejsze domowe maseczki. Dobierz je do swoich potrzeb.

Domowe maseczki: rozświetli twarz

Potrzebny będzie pomidor i cytryna. Ze średniej wielkości pomidora trzeba wydrążyć miąższ (bez pestek). Cytrynę obrać i połowę wkroić do blendera. Dodać pomidora i wszystko dokładnie zmiksować. Przed nałożeniem papki twarz oczyścić. Nałożyć papkę opijając okolice oczu i ust. Po 15 minutach zmyć naparem z rumianku. Na koniec nałożyć krem nawilżający.

Domowe maseczki: oczyści cerę

Do tej maseczki trzeba będzie użyć miodu i drożdży piwnych. Tych ostatnich potrzeba cztery łyżki. Włożyć je do miseczki i dodać łyżeczkę miodu oraz wodę destylowana (tyle, aby uzyskać konsystencję papki). Przed nałożeniem maseczki oczyścić twarz tonikiem. Maseczka może pozostać na twarzy przez 10-15 minut, po czym należy ją zmyć letnią wodą.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Skuteczne sposoby na pękające naczynka na twarzy

Herbata – zrób z niej maseczki do twarzy

Domowe maseczki: zregenerują skórę

Potrzebujemy: twarożek homogenizowany, miód, jako i cytrynę. Do miseczki wkładamy trzy łyżki twarożku, jedną łyżkę miodu, żółtko i łyżeczkę soku z cytryny. Dokładnie mieszamy. Papkę nakładamy na oczyszczoną twarz na 30 minut. Następnie zmywamy skórę wacikiem nasączonym mlekiem, spryskujemy wodą i osuszamy ręcznikiem.

Ocen: 8
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany