Buforowana witamina C nowej generacji

witamina cWitamina C od lat słynie ze swoich prozdrowotnych właściwości, dlatego znalazła szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetyce. Jej lista zasług dla naszego zdrowia jest bardzo długa. Dobrze wiedzą o tym osoby, które świadomie podchodzą do jakości swojego życia. Kwas askorbinowy w połączeniu ze zbilansowaną dietą jest podstawą prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Witamina C – gdzie się znajduje i kto jej potrzebuje

Gdzie znajduje się najwięcej witaminy C? Wbrew pozorom – nie w cytrusach! W największej ilości występuje w takich produktach jak: dzika róża (250-800 mg/100 g), czarna porzeczka (150-300 mg/100 g) i papryka (125-200 mg/100 g). Dla porównania cytryna ma jej zaledwie 53 mg/100 g.

Kto z nas najbardziej potrzebuje witaminy C? Są to alergicy, osoby zmagające się z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, niską odpornością, żyjące w permanentnym stresie, uprawiające sporty i wykonujące ciężkie prace fizyczne, kobiety w ciąży, niemowlaki oraz małe dzieci. Potrzebują jej również palacze, ponieważ palenie papierosów rozkłada witaminę C i przyspiesza jej wydalanie. Podobnie działa alkohol. O tym, jak istotna jest witamina C boleśnie przekonał się już Magellan, który stracił za sprawą szkorbutu ok. 200 z 230 członków swojej załogi. Podczas podróży morskich, w ich diecie bardzo brakowało tej podstawowej i niezbędnej witaminy. Aby natomiast ustrzec się przed szkorbutem, wystarczy już 10 mg witaminy C dziennie! Do innych objawów niedoboru witaminy C należą m.in.: osłabienie i szybkie męczenie się, brak apetytu, krwawienie dziąseł, trudności w gojeniu się ran, stłuczenia, bóle mięśni i stawów, dna moczanowa.

Buforowana witamina C – postaw na jakość

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, w których głównym składnikiem jest witamina C? Jak wybrać ten najlepszy? Jak podkreślają eksperci warto postawić na formę buforowaną witaminy C, posiadającą mniej kwasowy odczyn. Taką postać gwarantuje suplement diety mAG Witamina C nowej generacji. Dzięki buforowaniu askorbinianem sodu nie podrażnia żołądka oraz nie wpływa negatywnie na pracę nerek.

Co więcej kapsułka z pullulanu jest w 100% roślinna, organiczna, wegańska i jest prebiotykiem. Jest to też jedyna na rynku witamina C bez stearynianu magnezu, który powszechnie stosowany w większości suplementów diety, gromadzi się na ściankach jelit, przez co blokuje wchłanianie substancji odżywczych.

O jej unikatowości świadczy też fakt, że buforowana mAG Witamina C, to pierwszy tak wysokiej klasy preparat, który wchłania się również przez skórę!

W dzisiejszych czasach umiejętność połączenia diety z właściwą suplementacją jest kluczem do zdrowego i świadomego stylu życia. Nawet zrównoważone odżywianie nie jest w stanie dostarczyć wszystkich składników naszemu organizmowi. Dlatego sięgając po właściwy preparat warto postawić na jakość, która jest gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany