Witamina C + Magnez + Potas + Glutation – seria Mitochondrialna MT Invex Remedies

witamina CWitamina C + Magnez + Potas + Glutation jest suplementem diety z  Serii Mitochondrialnej Mt. To preparaty zawierające substancje mitochondrialne, które mają na celu wspomagać prawidłowe funkcjonowanie mitochondriów w komórkach organizmu.

Mitochondria należą do najistotniejszych organelli w komórkach człowieka – są źródłem energii chemicznej dla całej komórki. To nasze minielektrownie – tworzą podstawowe „paliwo” chemiczne w formie związku ATP, który jest wykorzystywany do „zasilania” w energię większości procesów metabolicznych zachodzących w organizmie.

Poza produkowaniem energii mitochondria odgrywają kluczową rolę w inicjowaniu programowanej śmierci komórki (apoptozy). W ten sposób nasz organizm niszczy komórki nowotworowe oraz walczy z niektórymi infekcjami.

Prawidłowa aktywność wielu tkanek, narządów i układów zależna jest od ilości dostarczanej mu energii. Głównym jej dostawcą są mitochondria, lecz bez obecności substancji mitochondrialnych nie byłoby to możliwe.

Składniki preparatu Witamina C + Magnez + Potas + Glutation

Mają one ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu:

  • Witamina C przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, wspiera funkcjonowanie układu nerwowego, odpornościowego (również w trakcie intensywnych ćwiczeń fizycznych i po nich), pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Wspiera produkcję kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania: naczyń krwionośnych, kości, chrząstki, dziąseł, skóry oraz zębów.
  • Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśniowego, dba o prawidłowe ciśnienie krwi.
  • Magnez przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia, dba o prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Gwarantuje sprawność mięśni, utrzymanie zdrowych kości oraz zębów. Odgrywa ważną rolę w procesie podziału komórek i pomaga w prawidłowej syntezie białka.
  • Glutation zredukowany to jeden z najsilniejszych antyoksydantów w organizmie, znajduje się we wszystkich komórkach, chroniąc je przed stresem oksydacyjnym wywołanym wolnymi rodnikami.

Suplementy diety Invex Rememedies stworzone w oparciu o technologię monojonową są doskonałym źródłem minerałów pochodzących z natury, wchłanianych w całym przewodzie pokarmowym.

Suplementy oraz biochelaty gwarantują zaopatrzenie komórek w substancje aktywne i uzupełniają niedobory najważniejszych i niezbędnych dla życia pierwiastków takich jak: krzem, bor, cynk, miedź, chrom, mangan i magnez.

Witamina C + Magnez + Potas + Glutation – sposób użycia

1 raz dziennie po 5 ml (łyżeczka). Zalecaną ilość mieszamy z ½ szklanki ciepłej wody. Sporządzony roztwór wypijamy.

Po otwarciu spożyć w ciągu 3 miesięcy. Nie należy przekraczać zalecanej porcji produktu do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. W utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej duże znaczenie odgrywa zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Produktu nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, jak również dzieci poniżej 3. roku życia.

Zalecane dzienne spożycie (RWS): witamina C 80 mg , magnez 375 mg, potas 2000 mg.

Zalecana dzienna porcja produktu (5 g) zawiera: witamina C 500 mg (625% RWS), magnez 300 mg (80% RWS), potas 400 mg (20% RWS), glutation 250 mg.

Cena: ok. 150 zł (150 g) i 375 zł (450 g)

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany