BMS – skuteczny sposób na ostrogę piętową i haluksy

bmsBMS czyli Biomechaniczna Stymulacja Mięśni. To szansa dla tych, którzy cierpią z powodu przewlekłego bólu mięśni. I dla tych co maja haluksy oraz ostrogę piętową.

Przewlekły ból mięśni i ich przykurcze, a także  przebyte urazy często utrudniają nam codzienną aktywność. Na szczęście istnieje niezwykle skuteczna terapia, którą leczy się wszystkie te dolegliwości. To BMS.

BMS – jakie dolegliwości leczy

Metoda ta ma wiele zastosowań,  między innymi w dbaniu o sprawność układu ruchu. Możemy stosować ją zarówno w profilaktyce, jak i rehabilitacji. Najczęściej zabiegi z wykorzystaniem metody BMS wykorzystuje się przy:

  • uszkodzeniach stawów, ścięgien lub krążków międzykręgowych,
  • schorzeniach zwyrodnieniowych,
  • ogólnym osłabieniu mięśni, a także ich skurczach,
  • deformacjach stóp (np. paluch koślawy, paluch usztywniony, ostroga piętowa),
  • problemach ze ścięgnem Achillesa i mięśniem trójgłowym łydki,
  • zespołach bólowych więzadeł.

– Terapia usprawnia przepływ krwi i limfy, a także przyspiesza regenerację tkanek. Dzięki temu może uśmierzyć ból, zlikwidować przykurcze mięśni (równoważąc ich napięcie), a także zniwelować skutki bolesnych kontuzji. Wszystko to sprawia, że poprawia się ogólny stan naszej ruchomościtłumaczy Przemysław Jankowski, fizjoterapeuta z FootMedica.

Jak wygląda zabieg?

leczenie haluksówAparat, który wykorzystuje się do precyzyjnej i skutecznej terapii mięśni, nasady ścięgien i stawów, to przyrząd wielkości przedramienia, który generuje drgania. Jego głowicę przykłada się do bolącego miejsca na 30-60 sekund bądź przesuwa z umiarkowaną siłą wzdłuż napiętego mięśnia. Wytwarzane wibracje przechodzą aż do włókien, dzięki czemu tkanki się rozluźniają, a odczuwalny wcześniej ból zmniejsza się. Zabieg trwa zazwyczaj od 6 do 10 minut i można go powtarzać co drugi dzień. Systematyczność jest tu bardzo ważna, bo od tego zależy powodzenie całej terapii. Zazwyczaj składa się na nią 6-10 zabiegów, choć ich ilość i częstotliwość jest zawsze ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Haluksy – warto się ich pozbyć

Ostroga – bolesny problem stóp

6 patentów na piękne stopy

Garść ciekawostek o BMS

  • Metodę BMS stosowali radzieccy olimpijczycy już w 1979 roku. Profesor Nasarov wprowadził tę innowację nie tylko do sportu, ale i do baletu, ponieważ znakomicie poprawia wydolność organizmu.
  • Z zalet BMS skorzystali także kosmonauci, którzy dzięki tej metodzie byli w stanie przebywać w kosmosie 420 dni.
  • Metoda ta ma także szerokie zastosowanie w zabiegach kosmetycznych. Dzięki niej skóra wygląda świeżo, jest bardziej napięta i zaróżowiona.
  • BMS jest też skutecznym sposobem do walki z cellulitem. Sukces tkwi głównie w poprawieniu krążenia krwi i limfy.

Kto nie może skorzystać z zabiegu?

Biomechaniczna stymulacja to świetne rozwiązanie wielu dręczących nas problemów, niestety jednak nie każdy może czerpać z niej korzyści.

– Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest na przykład wszczepiony rozrusznik serca. Nie mogą poddać mu się osoby z tętniakami, zakrzepicami żylnymi czy zaawansowanymi żylakami. Metody nie stosuje się także na pacjentach z uszkodzeniami lub nietypowymi zmianami zapalnymi skóry – dodaje Przemysław Jankowski.

Ocen: 3
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany