Algi morskie – bogactwo mórz i oceanów w codziennej pielęgnacji

algi morskieAlgi morskie mają w swoim składzie wszystko to, czego zapragnie nasza skóra. Kosmetyki z algami znane są głównie z właściwości opóźniania procesu starzenia skóry oraz jej intensywnej regeneracji. Idealnie sprawdzą się u osób narażonych na działanie szkodliwych wolnych rodników, z którymi spotykamy się każdego dnia.

Algi morskie – co zawierają?

Algi zawierają wszystkie minerały obecne w wodzie, które są łatwo przyswajalne przez człowieka. Ich właściwości różnią się w zależności od rodzaju, jednak część składników jest wspólnych dla różnych gatunków tej rośliny. Algi skupiają w sobie: cynk, magnez, miedź, mangan, potas, wapń i brom. Dodatkowo rośliny morskie mają w sobie dużą ilość jodu. Są także cennym źródłem witamin, m.in.: beta-karotenu (prowitaminy A), witaminy z grupy B, witaminy C, E oraz K. Jak wynika z wieloletnich obserwacji to jeden z najciekawszych i najsilniejszych składników aktywnych i ekstraktów pochodzenia morskiego.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Na co pomagają algi?

Algi w tabletkach

Algi morskie – eliksir Creme Riche De LOcean

Marka Medex Bio Science Cosmetics wykorzystała najcenniejsze morskie dobrodziejstwa i zamknęła je w wyjątkowym eliksirze Creme Riche De L’Ocean. Najcenniejsze w eliksirze jest jednak tajne działanie delikatnych mikroalg, które naturalnie są wystawione na niszczącą radiację UV i promienie słoneczne na otwartym morzu przez ponad 12 godzin, dlatego wyspecjalizowały się w skutecznej ochronie przed niszczącym działaniem promieniowania. Nie ma bardziej wyspecjalizowanych mikroorganizmów w protekcji przeciwsłonecznej! Warto podkreślić, że filtry UV nie wystarczą, jeśli skóra nie będzie odpowiednio zabezpieczona przed, w trakcie i po opalaniu.

Ten morski eliksir dedykowany jest dla skór: wrażliwych, suchych, odwodnionych, dojrzały i po opalaniu. Zawiera morskie- trio-oksydacyjne bazujące na komórkach macierzystych ekstraktów z alg, naturalnej prowitaminie A i ekocertyfikowanym emulgatorze. Dzięki temu kompleksowi działamy trójtorowo – prewencyjnie – antyoksydacyjnie, naprawczo po uszkodzeniach UV oraz wzmacniająco na mechanizmy obronne skóry przez 24 godziny na dobę.

Cena: 204 zł (50 ml)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany