Sól morska – zrób z niej peeling, maskę lub dodaj do kąpieli

sól morskaSól morska to prawdziwy superfood, czyli jedzenie o olbrzymich właściwościach zdrowotnych. Ma w swoim składzie wszystko co niezbędne dla naszego organizmu. I niczym nie przypomina tradycyjnej soli kuchennej. Warto ją również wykorzystać do pielęgnacji skóry.

Sól morska Hawaii ma piękny czerwony kolor skały wulkanicznej. Natomiast włoska sól morska jest zbierana z wybrzeża Sycylii Morza Śródziemnego.

Piękna różowa sól morska Himalajska jest zaś zbierana ze starożytnego dna morskiego, utworzonego pierwotnie z kopalń skamieniałości morskich powstałych ponad 250 milionów lat temu w okresie jurajskim. Szara sól Celtic Sea pochodzi z Bretanii, w pobliżu Morza Celtyckiego. Pozyskuje się ją przy użyciu starożytnej metody, która zachowuje optymalną gęstość składników odżywczych.

Korzyści z soli morskiej są szerokie i wykraczają daleko poza smak potraw

Sól morska odświeża skórę

Twoja skóra jest największym organem twojego ciała, a sól morska okazała się niezwykle korzystna dla jej zdrowia. Wykazano, że miejscowe stosowanie soli morskiej poprawia stan zapalny i zmniejsza stan zapalny skóry. W jednym badaniu stwierdzono, że osobom z łuszczycą, które przez trzy tygodnie miały trzy lub cztery kąpiele solne, przyniosło ulgę w objawach takich jak zaczerwienienie i świąd.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Sól – jak mniej solić

Jak wykorzystać olej słonecznikowy dla gładszej skóry

Sól morska – jak możesz ją wykorzystać

Nawilżająca maska

Składniki:

2 łyżeczki soli morskiej drobno zmielonej

4 łyżeczki miodu Manuka

Wymieszaj sól morską i miód, aby utworzyć pastę. Nanieść na czystą, suchą skórę twarzy i odczekaj 10-15 minut. Następnie zmyj ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie. Delikatnie ją wyciśnij i połóż ściereczkę na twarz na 30 sekund. Usuń ją i już dłońmi opłucz twarz ciepła wodą, osusz skórę.

Odświeżający peeling do ciała

Ze względu na swoją grubszą sól konsystencji jest doskonałym naturalnym środkiem złuszczającym. Usunie stare komórki skóry, a jednocześnie odżywi i zmiękczy skórę ze względu na zawartość minerałów.

Składniki:

¼ filiżanki soli

½ szklanki oliwy z oliwek lub oleju kokosowego

10 kropli olejku eterycznego do wyboru

Wymieszaj olej, sól i olejki eteryczne. Nanieść pastę na mokrą skórę i delikatnie rozcieraj ją po skórze. Następnie spłucz.

Odprężająca lawendowa kąpiel

Składniki:

1 do 2 szklanek soli morskiej

Olejek eteryczny z lawendy

Dodaj sól morską i kilka kropli olejku eterycznego z lawendy do napełnionej ciepłą wodą wanny. Poczeka aż cala sól się rozpuści. Zanurzyć się w niej na 15 do 30 minut.

Sól morska oczyszcza skórę

Sól morska ma jakość rysowania, więc relaks w kąpieli solnej może być świetnym sposobem na promowanie zdrowego detoksykacji, a jednocześnie poprawia właściwości ochronne skóry.

Sól morska ma mnóstwo minerałów

Sól morska ma większą zawartość pierwiastków mineralnych w porównaniu dosoli rafinowanej. Wykazano, że zawiera różne ilości ważnych minerałów śladowych, takich jak wapń, potas, magnez, cynk, żelazo i siarka. Picie roztworu soli to łatwy sposób, aby uzupełnić minerały w ciągu dnia.

Sól morska – ile można jej spożywać?

Przez wiele lat byliśmy karceni że za dużo jej jemy. A co mówią badania? Przeciętny Amerykanin każdego dnia spożywa blisko 3700 miligramów sodu. Jeśli przyjrzymy się Japonii, kraju o jednym z najdłuższej przeżywalności, to konsumują oni codziennie prawie 4.650 miligramów sodu i mają znacznie niższe ryzyko chorób sercowo-naczyniowych w porównaniu z innymi krajami.

Zamiast obawiać się soli i sodu, należy przyjąć zasadę: nie za dużo, nie za mało, ale dobrze. Badania wykazały najniższe ryzyko śmierci przy spożywaniu sody między 4 000 a 5,990 miligramów dziennie. Nadmiar wydzielania sodu większego niż 7 000 miligramów i niedobór mniej niż 3000 miligramów dziennie powoduje zwiększone ryzyko udaru mózgu, zawału serca i zgonu.

Zalecenia dotyczące ilości spożywanej soli mogą się różnić dla każdej osoby w zależności od wieku, stanu zdrowia i płci, ale spożycie między 1,5 a 3,5 łyżeczki dziennie jest dobrym zaleceniem ogólnym dla wszystkich.

Uwaga! Im bardziej jesteś aktywny, tym więcej potrzebujesz soli, bo tracisz ją przez wydzielanie potu

Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany

*