Sól morska – zrób z niej peeling, maskę lub dodaj do kąpieli

sól morskaSól morska to prawdziwy superfood, czyli jedzenie o olbrzymich właściwościach zdrowotnych. Ma w swoim składzie wszystko co niezbędne dla naszego organizmu. I niczym nie przypomina tradycyjnej soli kuchennej. Warto ją również wykorzystać do pielęgnacji skóry.

Sól morska Hawaii ma piękny czerwony kolor skały wulkanicznej. Natomiast włoska sól morska jest zbierana z wybrzeża Sycylii Morza Śródziemnego.

Piękna różowa sól morska Himalajska jest zaś zbierana ze starożytnego dna morskiego, utworzonego pierwotnie z kopalń skamieniałości morskich powstałych ponad 250 milionów lat temu w okresie jurajskim. Szara sól Celtic Sea pochodzi z Bretanii, w pobliżu Morza Celtyckiego. Pozyskuje się ją przy użyciu starożytnej metody, która zachowuje optymalną gęstość składników odżywczych.

Korzyści z soli morskiej są szerokie i wykraczają daleko poza smak potraw

Sól morska odświeża skórę

Twoja skóra jest największym organem twojego ciała, a sól morska okazała się niezwykle korzystna dla jej zdrowia. Wykazano, że miejscowe stosowanie soli morskiej poprawia stan zapalny i zmniejsza stan zapalny skóry. W jednym badaniu stwierdzono, że osobom z łuszczycą, które przez trzy tygodnie miały trzy lub cztery kąpiele solne, przyniosło ulgę w objawach takich jak zaczerwienienie i świąd.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Sól – jak mniej solić

Jak wykorzystać olej słonecznikowy dla gładszej skóry

Sól morska – jak możesz ją wykorzystać

Nawilżająca maska

Składniki:

2 łyżeczki soli morskiej drobno zmielonej

4 łyżeczki miodu Manuka

Wymieszaj sól morską i miód, aby utworzyć pastę. Nanieść na czystą, suchą skórę twarzy i odczekaj 10-15 minut. Następnie zmyj ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie. Delikatnie ją wyciśnij i połóż ściereczkę na twarz na 30 sekund. Usuń ją i już dłońmi opłucz twarz ciepła wodą, osusz skórę.

Odświeżający peeling do ciała

Ze względu na swoją grubszą sól konsystencji jest doskonałym naturalnym środkiem złuszczającym. Usunie stare komórki skóry, a jednocześnie odżywi i zmiękczy skórę ze względu na zawartość minerałów.

Składniki:

¼ filiżanki soli

½ szklanki oliwy z oliwek lub oleju kokosowego

10 kropli olejku eterycznego do wyboru

Wymieszaj olej, sól i olejki eteryczne. Nanieść pastę na mokrą skórę i delikatnie rozcieraj ją po skórze. Następnie spłucz.

Odprężająca lawendowa kąpiel

Składniki:

1 do 2 szklanek soli morskiej

Olejek eteryczny z lawendy

Dodaj sól morską i kilka kropli olejku eterycznego z lawendy do napełnionej ciepłą wodą wanny. Poczeka aż cala sól się rozpuści. Zanurzyć się w niej na 15 do 30 minut.

Sól morska oczyszcza skórę

Sól morska ma jakość rysowania, więc relaks w kąpieli solnej może być świetnym sposobem na promowanie zdrowego detoksykacji, a jednocześnie poprawia właściwości ochronne skóry.

Sól morska ma mnóstwo minerałów

Sól morska ma większą zawartość pierwiastków mineralnych w porównaniu dosoli rafinowanej. Wykazano, że zawiera różne ilości ważnych minerałów śladowych, takich jak wapń, potas, magnez, cynk, żelazo i siarka. Picie roztworu soli to łatwy sposób, aby uzupełnić minerały w ciągu dnia.

Sól morska – ile można jej spożywać?

Przez wiele lat byliśmy karceni że za dużo jej jemy. A co mówią badania? Przeciętny Amerykanin każdego dnia spożywa blisko 3700 miligramów sodu. Jeśli przyjrzymy się Japonii, kraju o jednym z najdłuższej przeżywalności, to konsumują oni codziennie prawie 4.650 miligramów sodu i mają znacznie niższe ryzyko chorób sercowo-naczyniowych w porównaniu z innymi krajami.

Zamiast obawiać się soli i sodu, należy przyjąć zasadę: nie za dużo, nie za mało, ale dobrze. Badania wykazały najniższe ryzyko śmierci przy spożywaniu sody między 4 000 a 5,990 miligramów dziennie. Nadmiar wydzielania sodu większego niż 7 000 miligramów i niedobór mniej niż 3000 miligramów dziennie powoduje zwiększone ryzyko udaru mózgu, zawału serca i zgonu.

Zalecenia dotyczące ilości spożywanej soli mogą się różnić dla każdej osoby w zależności od wieku, stanu zdrowia i płci, ale spożycie między 1,5 a 3,5 łyżeczki dziennie jest dobrym zaleceniem ogólnym dla wszystkich.

Uwaga! Im bardziej jesteś aktywny, tym więcej potrzebujesz soli, bo tracisz ją przez wydzielanie potu

Ocen: 5
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany