7 sposobów na suche oko

suche okoSuche oko to nic innego jak mało łez. Oczy wtedy zaczynają swędzieć. Zazwyczaj podejrzewamy – alergię albo zanieczyszczenie powietrza. Winne też mogą być warunki pogodowe. Ale oto pojawia się kolejny sprawca: wiek.

W miarę starzenia się jesteśmy bardziej narażeni na zespół suchego oka, szczególnie jeśli jesteśmy w okresie menopauzy. Warto więc wykonać te proste kroki, aby utrzymać odpowiednią wilgotność oczu.

Suche oko: zrób sobie przerwę z komputerem

Cały dzień przed komputerem to poważne obciążenie dla oczu. – Róbmy więc przerwę przez jedną minutę co godzinę – zaleca James Sinoway, okulista z Nowego Jorku. Inni eksperci zalecają inną regułę “20-20-20”: co 20 minut, przez 20 sekund patrzymy w dal na 20 stóp. Nie ważne jak często będziesz robił przerwy, najważniejsze abyś dawał im odpocząć.

INNE: Ciemna strona niebieskiego światła – oczy w niebezpieczeństwie

Suche oko: używaj kropli

„Sztuczne łzy” czyli krople do oczu mogą pomóc utrzymać odpowiednie nawilżenie oczu. Poszukaj kropli bez konserwantów, które mogą podrażniać oczy i używaj kropli co kilka godzin.

Suche oko: wybieraj kwasy omega-3

Okazuje się, że kwasy omega-3 zawarte w oleju z ryb pomagają zmniejszyć stan zapalny w organizmie, zwłaszcza w oczach, co jest główną przyczyną suchego oka – mówi okulista Sinoway. Staraj się więc dostarczać je organizmowi jak najczęściej.

Suche oko: szkła kontaktowe nie są bez znaczenia

Twoja wada wzroku może być powodem że pojawią się problemy. Jeśli musisz nosić szkła kontaktowe w ciągu dnia, wyjmij je zaraz po powrocie do domu. Oczy musza od nich odpocząć.

Suche oko: kup nawilżacz

Oto proste równanie: suche środowisko to problemy z oczami. Zainwestuj więc w nawilżacz – doradza dr Sinoway. W twoim domu będzie więcej wilgoci, co szczególnie jest ważne w okresie zimowym, gdy grzeją kaloryfery.

Suche oko: uważaj na leki

Niektóre leki, takie jak leki przeciwhistaminowe zażywane przy alergi, powodują zespół suchego oka, ponieważ są przeznaczone do wysuszenia zatok. Niektóre tabletki antykoncepcyjne mogą również prowadzić do tego, że wystąpi u nas te dolegliwości.

Ocen: 4
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany