5 sposobów, aby lepiej spać nie ważne jak bardzo bolą stawy

aby lepiej spać

Stawy dokuczają przede wszystkim jesli masz reumatoidalne zapalenie stawów. Z tego powodu z pewnością często budzisz się w nocy. Nie borykasz się z tym problemem sam.

Okazuje się, że ponad 75% osób cierpiących na RZS nie jest w stanie dobrze się wyspać i odpocząć. Kobiety są bardziej narażone na to niż mężczyźni. “Ból stawów sprawia, że już przed snem cierpią”, mówi Sheeja Franciszek, lekarz American College of Rheumatology. “Zapalenie może się gwałtownie rozwinąć w środku nocy, powodując obrzęk i sztywność.” Aby pomóc sobie, wypróbuj poniższe sposoby:

Stawy – uratuj swój materac

Zamiast kupować nowy materac, wystarczy położyć na nim cienki materac piankowy. Łatwiej ułoży się do naszego ciała i nie będzie uciskać bolących stawów.

Zaciemnij sypialnię

Światło zmniejsza wydzielanie w organizmie melatoniny, hormonu, który pomaga zasnąć i utrzymuje nas w objęciach Morfeusza. Warto więc zaciemnić pokój, jak to możliwe najmocniej.

Zmień prześcieradło

spokojny sen

Egipska bawełna z pewnością brzmi luksusowo, ale nie jest to dobry wybór, jeśli masz reumatoidalne zapalenie stawów. “Splot tej bawełny jest tak mocny, że sprawia, że spanie na nim jest po prostu niewygodne” mówi Peterman Schwartz. Zamiast tego wystarczy położyć prześcieradło rozciągliwe np. z dżerseju.

Stawy – uwolnij swoje nogi

Jeżeli reumatoidalne zapalenie stawów powoduje, że twoje nogi są tak wrażliwe, że nie mogą znieść dotyku koca czy kołdry, spróbuj zainstalować specjalny wspornik. Regulowany pręt podnosi kołdrę tylko nad nogami. Reszta ciała jest normalnie przykryta.

Pozbądź się bólu szyi

Budzisz się w środku nocy ze sztywnym karkiem? Możesz spać dłużej, pod warunkiem, że użyjesz …wodnej poduszki. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, w porównaniu do standardowych poduszek, ludzie z bólem szyi zasypiali łatwiej i budzili się mniej razy w ciągu nocy, kiedy stosowali poduszkę wypełnioną wodą.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 1
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany