Włosy też potrzebują specjalnej pielęgnacji

włosy

Z jednej strony mróz, z drugiej – suche powietrze ogrzewanych pomieszczeń i słabe nawilżenie wpływają niekorzystnie nie tylko na same włosy, ale także na skórę głowy oraz cebulki włosa. Dlatego też zimą włosy mogą się elektryzować, szybciej przetłuszczać, tracić objętość, robić się słabsze i nadmiernie wypadać. Może pojawić się łupież, a włosy pozbawione warstwy ochronnej stają się bardziej podatne na uszkodzenia. Wszystko to sprawia, że zimą warto szczególnie zatroszczyć się o włosy.

SPA dla włosów

włosy

Prawdziwą rewelacją jest zabieg wykonywany parownicą z ultradźwiękami o działaniu nawilżającym. Urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane do zabiegu głębokiej naprawy włókna włosa. Wykorzystuje  nowoczesną technologię ultradźwięków, które otwierają łuskę włosa, aby wtłoczyć regenerujące substancje do jego wnętrza. Dodatkowo ultradźwięki doprowadzają wodę, która jest nośnikiem substancji regenerujących nawet w postaci pary. Pozwala to na lepsze efekty w odbudowie i  w nawilżeniu włosów.

Dodatkowym walorem specjalnej parownicy jest produkowanie jonów, które zamykają łuskę włosa i przeciwdziałają jego elektryzowaniu, a także „ucieczce” z głębi włosa zaaplikowanej substancji. Zjawisko to nazywamy jonizacją termiczną lub termo-jonizacją. Dzięki tej technologii włosy są bardziej „zwarte”, błyszczące i odbudowane nową energią.

WIĘCEJ: Masaż który lubią włosy

Warto zwrócić też uwagę na biomechaniczną stymulację głowy, która  sprzyja wzrostowi włosów i poprawia dopływ krwi do mózgu. Urządzenie BMS aktywuje skórę głowy, przywraca prawidłowy krwiobieg, pobudza proces wzrostu włosów i poprawia ich kondycję. Jednocześnie BMS zmniejsza natężenie bólu głowy, działa jako terapia antystresowa, stymuluje aktywność umysłową, poprawia samopoczucie.

Ultradźwiękami we włosy

włosy

Kolejne innowacyjne urządzenie służące do głębokiej odbudowy włosów to Suna Life Booster. Zapewnia głęboką regenerację włosa poprzez system fal ultradźwiękowych, przy zastosowaniu wody z monojonowymi cząsteczkami srebra, która dodatkowo wspomaga kurację włosów. Woda wnika głęboko we włosy, zwiększa ich objętość, wzmacnia efekty kuracji w obszarze łuski i kory włosa. Srebro zawarte w mikroskopijnej mgiełce, działa przeciwbakteryjnie i grzybobójczo. Wykazuje też działanie przeciwzapalne, niszczy większość bakterii mogących wywoływać stany zapalne skóry, stymuluje proces regeneracji komórek, normalizuje pracę gruczołów łojowych ograniczając wydzielanie serum. Działa oczyszczająco zarówno na skórę głowy i łuskę włosa.

Masaż głowy relaksem dla włosów

Z kolei hinduski masaż głowy z użyciem aromatycznych olejków jest prostą i skuteczną metodą na porost włosów. Uwalnia także od wszelkich bólów, łagodzi objawy stresu, działa jak „zastrzyk energii”. Regularny masaż głowy cudownie relaksuje, zwiększa zdrowie skóry i nadaje blask włosom. Masowanie skóry głowy poprawia krążenia krwi, wspomaga odżywianie włosów od samych korzeni i usuwanie z nich nagromadzonych toksyn. Regularny masaż utrzymuje skórę głowy w doskonałej kondycji, a włosy stają się mocniejsze i bardziej lśniące.

Źródło: SPA&Wellness Manor House SPA

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany