Nadpotliwość – wstydliwy problem

pocenie się

Pocenie się stanowi naturalny proces, którego głównym celem jest termoregulacja i odpowiednie schładzanie organizmu. Jeżeli proces ten przebiega w sposób prawidłowy, praktycznie go nie zauważamy. Co się dzieje w przypadku, gdy pocenie wykracza poza fizjologiczne normy?

Mokre plamy pod pachami, nieustannie wilgotne dłonie i małe kropelki potu na czole. Nadpotliwość stanowi udrękę wielu osób. To nie tylko problem natury medycznej, ale coraz częściej również przyczyna wstydu i zakłopotania, a nawet realna przeszkoda w swobodnych kontaktach społecznych.

Czym jest nadpotliwość?

W medycynie określana jest mianem hiperhydrozy. Nadpotliwość to nadmierne, niefizjologiczne i intensywne wydzielanie potu przez gruczoły potowe. Przypadłość ta dotyczy 10-20 procent populacji w tym głownie osób między 20. a 30. rokiem życia.

Tradycyjne sposoby walki z nadpotliwością.

1. Jedną z najpopularniejszych metod stosowanych przez osoby zmagające się z problemem nadpotliwości są różnego rodzaju antyperspiranty. Ich zadaniem jest przede wszystkim hamowanie wydzielania potu. Niestety to dobre rozwiązanie jedynie przy niewielkim poceniu.

2. Apteczne środki do miejscowego wcierania działają zdecydowanie silniej niż kosmetyki dostępne w drogeriach. Jednak podobnie jak w przypadku antyperspirantów działają jedynie miejscowo i nie eliminują trwale problemu.

3. Leki na receptę, które hamują wydzielanie potu. Należy jednak pamiętać, że przyjmowanie ich wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

Nadpotliwość: Co w sytuacji, gdy leczenie tradycyjne zawodzi?

Kiedy tradycyjne formy leczenia nie przyniosą rezultatów najlepszym rozwiązaniem może okazać się pomoc medycyny estetycznej.

Rozwiązaniem tego problemu jest nowa metoda leczenia nadpotliwości przy pomocy specjalnego, medycznego urządzenia BTL ONIX, które za pomocą prądu podanego przez aplikator mikroigłowy po prostu „spala” gruczoły potowe.

Zabieg polega na nakłuwaniu skóry głowicą wyposażoną w mikroigły i jednoczesnym jej podgrzewaniu. W momencie wkłucia emitowana jest energia, która ogrzewa skórę na głębokości 5-6 mm, co pozwala na trwale uporanie się z problemem nadpotliwości – mówi dr n. med. Maciej Rogala z Gold Clinic Medycyna Estetyczna.

Największą zaletą BTL ONIX jest niewątpliwie wysoka skuteczność zabiegu potwierdzona w licznych badaniach klinicznych. Już w trakcie jednego zabiegu ilość wydzielanego potu może być zredukowana o 85-95%. Dla pożądanego efektu, zwłaszcza w przypadku bardzo intensywnej potliwości, rekomenduje się powtórzenie zabiegu po upływie około 3 miesięcy.

Ocen: 1
3 komentarze
  1. Ja też stosowałem jono, a dokładnie electro antiperspirant, już dużo go nachwaliłam i zrobię to jeszcze raz, takie małe cudo a jak dużo potrafi. Jak ktos pisze ze mu nic nie pomaga na zatrzymanie pocenia to raczej chyba jeszcze nie miał doczynienia z electro antiperspirantem, mi zawsze pomaga, aż do dziś.

  2. Duzo ludzi nie zastanawia się nad wyborem metody do pokonania nadpotliwosći a później piszą że źle postąpili lub nie wiedzieli że będzie efekt uboczny. Kłucie = ból, palenie = pieczenie, efekty kompensacyjnego pocenia gwarantowane, a lekarz kase w kieszeni ma i czeka na kolejna wizyte. Organizm człowieka jest tak skonstruowany że posiada taką ilość gruczołów potowych aby ochłodzić co największą ilość ciała. Po co usuwać cos co jest potrzebne człowiekowi? halo ziemia, ludzie pomylscie troche nad tym. Takie zabiegi jak i chemiczne preparaty z wyzsza zawartoscia ciezkich metali szkodza a nie lecza od problemu. Jeżeli mówimy o konkretach to moge polecic jonoforeze – czyste jony, pelna wygoda, zero bolu, tania metoda leczenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany