Spocicie się, ale libido wzrośnie!

libido

Zaczynasz myśleć, że twój seks nie jest najlepszy? Jest to znak ostrzegawczy, że musisz coś z tym zrobić.

Naukowcy twierdzą, że możemy sami zwiększyć libido. Jak? Okazuje się, że ćwiczenia przed seksem mogą zdziałać cuda, szczególnie u kobiet, które przyjmują leki przeciwdepresyjne. Tak mówią naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie.

Leki przeciwdepresyjne są jednymi z najczęściej przepisywanych leków w Stanach Zjednoczonych. U prawie 96% kobiet, które je stosuje, występują skutki uboczne związane z życiem intymnym – szczególnie utrata pożądania. Zespół badawczy zwerbował 52 kobiety i poprosił je, aby przed współżyciem razem z partnerem… poćwiczyli przez 30 minut, trzy razy w tygodniu przez trzy tygodnie. Okazało się, że wspólne ćwiczenia u kobiet znacznie podwyższyły poziom pożądania seksualnego. Dla mężczyzn nie miało to żadnego znaczenia.

Jak tłumaczą naukowcy, ćwiczenia przyspieszyły bicie serca i zwiększyły ogólne pobudzenie organizmu. To również typowe sygnały seksualnego pożądania. Po ćwiczeniach cardio, pobudzenie trwało zaledwie 10 minut. Jeśli to będą ćwiczenia intensywniejsze, stan pobudzenia może trwać nawet 30-45 minut.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany