Morwa biała – pyszna i zdrowa przekąska

morwa białaSuszone owoce morwy smakują słodko, a dzięki obecności witaminy C są również lekko kwaśne. Ponieważ morwa dodaje siły i witalności stanowi doskonałą przekąskę potreningową. Garść suszonych owoców pomaga regenerować organizm po wyczerpujących treningach. Morwę można dodawać do musli, owsianki lub jogurtu. Dobrze komponuje się z innymi suszonymi owocami i orzechami. Dzięki właściwościom stabilizującym poziom cukru we krwi poleca się ją diabetykom.

Morwa biała dlaczego taka zdrowa

Owoce morwy białej zawierają składniki roślinne, które wpływają na ich kolor (oprócz morwy białej jest jeszcze morwa czarna i czerwona) i właściwości zdrowotne, które oferują. W owocach znajduje się najwięcej antocyjanów – antyoksydantów zwalczających oksydację cholesterolu LDL i wykazujących ochronny wpływ na zdrowie serca. W morwie obecna jest rutyna chroniąca przed przewlekłymi chorobami, jak np. rakiem, cukrzycą i chorobami serca oraz mirycetyna wykazująca efekt ochronny przed niektórymi rodzajami raka.

Dzięki obecności antyoksydantów owoce morwy poprawiają profil cholesterolu (obniżają tzw. zły i podnoszą dobry). Zawierają również specjalny związek, który upośledza działanie enzymu w jelitach rozkładającego węglowodany. Dzięki temu po posiłku wchłanianie cukrów następuje powoli i nie powoduje nagłych wyrzutów insuliny. Z tego powodu owoce morwy białej zalecane są osobom z cukrzycą. Morwa biała jest szczególnie pomocna przy infekcjach dróg moczowych, ponieważ działa moczopędnie i oczyszcza nerki.

Morwa biała – jak używać

Morwa biała – regeneracja + wapń i witamina B2

Pyszna przekąska dodająca energii. Polecana osobom uprawiającym sporty wyczynowe, wymagające sporo wysiłku. Dzięki zawartości wapnia i żelaza, morwa regeneruje po wyczerpujących treningach, dodając witalności i energii. Polecana diabetykom, ze względu na właściwości blokowania wchłaniania cukru. Idealnie sprawdza się jako zdrowa przekąską i dodatek do owsianki czy deseru.

Cena: 3,99 zł (45 g)

Ocen: 5
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany