Invisalign – innowacyjny sposób na proste zęby i piękny uśmiech

invisalignJeszcze kilka lat temu piękny uśmiech często oznaczał wiele poświęceń, wyrzeczeń, regularne wizyty u ortodonty oraz długi czas spędzony ze stałym aparatem na zębach. Dziś, w dobie nowoczesnych technologii i ich ciągłego dynamicznego rozwoju, każdemu, kto marzy o pięknym uśmiechu, stomatologia wychodzi naprzeciw. Popularną alternatywą dla standardowych, metalowych aparatów stał się system dyskretnych nakładek Invisilign. Jak działa i jakie daje efekty?

Co to jest Invisalign?

To innowacyjny aparat ortodontyczny dostępny w ofercie kliniki Warsaw Dental Center, który pozwala niwelować wady zgryzu szybko i przede wszystkim efektywnie. Przezroczyste i niemal niewidoczne nakładki stworzone ze specjalnego termoplastycznego materiału SmartTrack są dyskretne i trudne do dostrzeżenia przez innych. Możliwość zdejmowania ich do posiłku oraz regularnego czyszczenia zapewnia prawidłową higienę jamy ustnej i daje poczucie komfortu.

Jak działa Invisalign?

Rozwiązanie to skierowane jest do wszystkich tych, którzy oczekują, by leczenie ortodontyczne było szybkie, dyskretne i skuteczne. Przezroczyste nakładki pozwalają w wygodny sposób wyregulować linię zębów oraz uporać się z większością problemów ortodontycznych. Największe zalety Invisalign to:

  • dyskrecja dzięki przezroczystym, niewidocznym nakładkom;
  • stuprocentowa higiena, dzięki możliwości zdejmowania i regularnego oczyszczania aparatu;
  • brak konieczności zmiany trybu życia – dzięki zdejmowanym nakładkom, nie musimy modyfikować diety oraz codziennej higieny jamy ustnej;
  • komfort – brak zamków i drutów kaleczących jamę ustną, które dotychczas były nieodłącznym elementem metalowego aparatu ortodontycznego;
  • określony koszt – żadnych dodatkowych opłat, cena zawiera leczenie ortodontyczne wraz z założeniem nakładek, a także ze wszystkimi potrzebnymi wizytami kontrolnymi.

Jak długo trwa leczenie Invisalign?

Proces regulowania ustawienia zębów za pomocą tej metody określa lekarz, dostosowując czas leczenia do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Na pierwszej wizycie ortodonta przeprowadza kontrolę stanu uzębienia pacjenta, ocenę wady zgryzu i na tej podstawie, wybiera odpowiednią metodę kuracji dostosowaną do danego przypadku. Aktualnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów leczenia Invisalign:

  • comprehensive – pełna wersja systemu, która pozwala uporać się z większością wad zgryzu;
  • lite – dla osób o niewielkich problemach ortodontycznych, niewymagających zaawansowanego leczenia;
  • express – obejmuje zmiany kosmetyczne kilku zębów;
  • teen – skierowana do młodych osób, tych w nastoletnim wieku. Ten typ leczenia jest równie efektywny, co wersja dla dorosłych, jednak wzbogacony jest o przydatne młodym dodatkowe funkcjonalności, takie jak: pasek informujący o okresie noszenia aparatu, wymienne nakładki oraz system dostosowujący się do wyrzynających się zębów stałych;
  • child – przeznaczony dla dzieci z uzębieniem mieszanym wymagających wczesnego leczenia ortodontycznego.

Wybór danej metody poprzedzony jest badaniem RTG zębów oraz skanem 3D pełnego uzębienia. Lekarz ortodonta wykonuje również wycisk diagnostyczny, na którego podstawie będzie miał możliwość stworzenia nakładek idealnie dostosowanych do zgryzu pacjenta.

Po odbiorze zestawu zalecane jest, aby pacjent nosił aparat na zębach przez min. 22 godziny. Niezbędne są zmiany nakładek co 1–2 tygodnie zgodnie ze wskazówkami lekarza prowadzącego leczenie ortodontyczne metodą Invisalign. Dzięki temu zęby stopniowo przesuwane są do docelowego ustawienia, aż do osiągnięcia założonego efektu. W tym przypadku najlepszy rezultat zapewni wytrwałość, regularność i sumienność.

Ile kosztuje Invisalign?

Koszt uzależniony jest od danego problemu ortodontycznego oraz dostosowanego na jego podstawie sposobu leczenia. W klinice Warsaw Dental Center cena waha się między 5 900 – 15 900 zł i zawiera w sobie kompleksową usługę leczenia – założenie aparatu, cały proces leczenia oraz wszystkie wizyty kontrolne. Ustalona suma nie zawiera żadnych dodatkowych kosztów, a płatności można dokonywać zarówno w formie jednorazowej, jak i ratalnej.

Invisalign to innowacyjna i skuteczna metoda, która powoli wypiera tradycyjne aparaty ortodontyczne. Piękny uśmiech jest osiągalny szybko, łatwo, a przede wszystkim w sposób dyskretny i komfortowy.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany