Aktywizacja najmłodszych z niepełnosprawnościami za pomocą wózka inwalidzkiego dla dzieci

dzieci na wózku inwalidzkimKażdy rodzic i opiekun osoby niepełnosprawnej dobrze wie, że szansa na jej samodzielne funkcjonowanie jest niezastąpiona. Niepełnosprawni lubią ruch, wychodzenie z domu, odrzucanie ograniczeń. Zabawa na świeżym powietrzu, nauka – to ulubione zajęcia dzieci, także niepełnosprawnych. Ci najmłodsi, dla których poruszanie się jest trudniejsze, nie różnią się wiele od dzieci zdrowych. W realizacji ich marzeń pomaga technologia.

Pozbyć się barier… także architektonicznych z pomocą wózka inwalidzkiego

Największe ograniczenia są w naszej głowie. Trudno pogodzić się z faktem, że dla części społeczeństwa pozornie zwykłe czynności są wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli problem dotyczy bliskiej nam osoby. Wiele jednak zmieniło się w naszej mentalności. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu osoby niepełnosprawne musiały liczyć się z pewnego rodzaju wykluczeniem. Ich potrzeby nie były zazwyczaj brane pod uwagę. Ta kwestia bardzo się jednak zmieniła. Dziś udogodnienia dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych znajdziemy wszędzie.

Placówki urzędowe, ośrodki kultury czy kultu, galerie i sklepy starają się być dostępne dla klientów i interesantów. W udogodnienia inwestują także firmy prywatne, niepełnosprawni to często cenieni fachowcy. Dużym społecznym sukcesem stało się wprowadzenie urządzeń pomocnych dzieciom niepełnosprawnym do szkół. Dzięki wielu rozwiązaniom, na przykład obowiązkowym windom i podjazdom w nowych budynkach czy poręczom, najmłodsi o wyjątkowych potrzebach mogą swobodnie się uczyć i realizować swoje pasje.

Szansa na spełnianie marzeń dzięki aktywnym wózkom inwalidzkim dla dzieci

W pokonywaniu codziennych wyzwań pomagają wózki inwalidzkie aktywne dla dzieci. Wózki aktywne są równie a nawet bardziej stabilne jak te klasyczne, pozwalają jednak na zdecydowanie większą swobodę. Konstrukcja wózków jest niezwykle lekka i trwała. Producenci wykorzystują przy ich tworzeniu wysokiej jakości materiały, niektóre technologie używane były do tej pory jedynie w lotnictwie. Wózki inwalidzkie aktywne są bardzo zwrotne, posiadają nowoczesny design, a także zabezpieczenia chroniące na przykład przed wypadkiem (takie jak hamulce czy kółka antywywrotowe).

Dziecko może się nimi swobodnie poruszać w szkole, na zajęciach, a nawet na boisku! Z tego rodzaju wózków inwalidzkich korzysta wielu młodych sportowców. Co więcej, istnieje możliwość dostosowania wielu opcji urządzeń do potrzeb i preferencji młodego użytkownika. Warto wybrać odpowiednie oparcie, siedzisko, podnóżki, koła, ramę, a nawet kolor wózka w oparciu o indywidualne oczekiwania dziecka i jego opiekunów. Wózki aktywne to rewelacyjny wybór dla najmłodszych o dużych wymaganiach i potrzebie zdobywania świata, pokonywania barier.

Wózki inwalidzkie spacerowe dla dzieci

Dzieci uwielbiają przebywanie na świeżym powietrzu. To dla nich zdecydowanie zdrowsze niż spędzanie czasu w łóżku czy przed telewizorem. Dobry wózek dziecięcy to podstawa udanego spaceru czy ciekawej podróży. Wśród rodzin dużą popularnością cieszą się wózki inwalidzkie spacerowe dla dzieci. Producenci zadbali, by wózki spełniały wszystkie funkcje tradycyjnych wózków spacerowych, a także posiadały dodatkowe funkcje, udogodnienia i regulacje. Wózki spacerowe dla dzieci niepełnosprawnych są trwałe i lekkie, można dostosować je tak, by dziecko transportowane było komfortowo. Projektanci pomyśleli także o rodzicach. Rączka wózka jest w wielu modelach regulowana, można swobodnie sterować urządzeniem bez nadmiernego wysiłku.

Fachowa pomoc

Niektóre sklepy pomagają  w doborze odpowiedniego sprzętu, dopasowując go do indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych. Warto zadbać o to, by przy wyborze wózka inwalidzkiego czy odpowiedniej spacerówki obecny był specjalista. Odpowiednie wsparcie przyda się także, jeśli chcemy dowiedzieć się o refundację urządzeń. 

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany