Nowy, wyremontowany Oddział Położniczo-Neonatologiczny w SPZOZ w Lubartowie

Oddział Położniczo-Neonatologiczny3 września br. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w szpitalu w Lubartowie. Fundacja Polsat przy wsparciu marki  Pampers przekazała na remont ponad 1 000 000 zł. Oddział nie był remontowany od 30 lat. Modernizacja Oddziału to już trzeci wspólny projekt Fundacji Polsat i marki Pampers, mający na celu stworzenie komfortowych warunków dla dzieci i ich rodziców w szpitalach.

Nowoczesne standardy opieki

Fundacja Polsat przy wsparciu marki Pampers zrealizowała remont Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w Lubartowie. Modernizacja objęła renowację sal pacjentów oraz neonatologicznego gabinetu zabiegowego. Gruntownie została odnowiona kuchnia oraz łazienki, które dostosowano do potrzeb kobiet w ciąży i po porodzie. Wszystkie sale są zaopatrzone w specjalistyczne stanowiska pielęgnacyjne umożliwiające mamom bezpieczną pielęgnację noworodków.

Na terenie całego oddziału zostały wymienione podłogi, drzwi, łóżka chorych i meble. Przy okazji remontu utworzono specjalne miejsce dla mam karmiących piersią – Pokój Laktacyjny z nowymi laktatorami ufundowanymi przez markę Pampers. Oddział Neonatologii w Lubartowie jest ośrodkiem o II stopniu referencyjności, w którym z roku na rok zwiększa się ilość urodzeń noworodków.

Każdego dnia w szpitalu bardzo zaangażowany zespół lekarzy i pielęgniarek dba o zdrowie dzieci i ich mam

Jakość świadczonych usług może być jeszcze lepsza dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi medycznemu. Fundacja Polsat zakupiła aparat USG, który pozwoli zdiagnozować czy dziecko w łonie matki prawidłowo się rozwija. Przy wsparciu lokalnego przedsiębiorcy, Pana Wojciecha Trykacza Fundacja zakupiła lokalizator żył, który pokazuje ich położenie i grubość, co umożliwia szybkie wkłucie igły nawet u noworodka.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy pomóc najmłodszym dzieciom i poprawić warunki, w jakich obecnie będą przychodzić na świat. Mamy nadzieję, że przekazany aparat USG znacznie przyczyni się do prawidłowego diagnozowania noworodków i przyszłych mamkomentuje Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Modernizacja oddziału to ogromna zmiana nie tylko dla pacjentów, ale też dla personelu. Korzystanie z nowo zakupionego specjalistycznego sprzętu, takiego jak skaner żył zdecydowanie usprawni pracę personelu i przełoży się na zwiększenie komfortu pacjentów. Dzięki wprowadzonym zmianom zarówno mamy, jak i dzieci będą mogły przechodzić hospitalizację w bardziej przyjaznych warunkach – mówi kierownik oddziału neonatologii
w Lubartowie, Renata Adrjan-Gajda.

Jesteśmy dumni, że jako marka Pampers możemy wspierać mamy i ich dzieci nie tylko poprzez oferowanie innowacyjnych produktów, ale także poprzez realizację tak niestandardowych projektów jak pomoc przy modernizacji oddziałów szpitalnych. Wierzymy, że dzięki zapewnieniu komfortowych warunków w czasie hospitalizacji na oddziale położniczo-neonatologicznym, rodzice mogą całkowicie skupić się na pierwszych wspólnych chwilach z maluszkiem. Jest to szczególnie istotne, gdy pobyt w szpitalu przedłuża się, co ma miejsce w przypadku porodów przedwczesnych – mówi Mariola Mirek, Kierownik do spraw komunikacji marki Pampers.

Szpital w Lubartowie jest wspierany przez Fundację Polsat od 2003 roku – wartość przekazanego w tym czasie sprzętu to blisko 400 000 zł. Fundacja od lat angażuje się w pomoc społecznościom lokalnym oraz w działalność na rzecz społeczeństwa. Dotychczas Fundacja przeznaczyła na szereg działań związanych z pomocą chorym dzieciom w Województwie Lubelskim, w tym na zakup specjalistycznego sprzętu, remonty szpitali, a także rehabilitacje podopiecznych szeregu organizacji i instytucji prawie 4 miliony złotych!

Wspólnie dbamy o bobasy

Tworzenie komfortowych przestrzeni w szpitalach dla rodziców to część prowadzonej przez Pampers od kilku lat kampanii „Wspólnie dbamy o bobasy”. Modernizacja Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w szpitalu w Lubartowie to już trzeci wspólny projekt Pampers i Fundacji Polsat. Dobre samopoczucie mam pozytywnie wpływa na emocje i rozwój noworodków.

Organizacja przyjaznych przestrzeni sprawia, że pobyt w szpitalu jest mniej stresujący i cała uwaga rodziców może być skupiona na maluszku

Poprzednie projekty realizowane w szpitalach w Otwocku i Grodzisku Mazowieckim obejmowały remont oddziałów pediatrycznych i miały na celu stworzenie komfortowych warunków dla rodziców towarzyszących swoim dzieciom w czasie hospitalizacji. Celem wspólnego projektu Pampers i Fundacji Polsat jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju maluchów, między innymi poprzez tworzenie przyjaznych przestrzeni, odpowiadających na potrzeby małych dzieci i towarzyszących im osób.

Ocen: 4
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany