Trądzik – nowa terapia już w Polsce

trądzikTrądzik to zmowa wielu nastolatek, ale nie tylko. Jest najczęstszą chorobą skóry. Teraz w Polsce dostępna jest nowa, klinicznie sprawdzona metoda leczenia trądziku. Nazywa się Kleresca.

W przypadku wielu osób, konwencjonalne sposoby leczenia trądziku mogą okazać się mało skuteczne, a nawet spowodować podrażnienia skóry lub wywołać inne poważne skutki uboczne. Od niedawna polscy pacjenci mogą korzystać z zabiegów Kleresca. Nowego sposobu leczenia trądziku pospolitego, który jest interesującą alternatywą dla osób zmęczonych leczeniem antybiotykami i poszukujących innowacyjnych rozwiązań.

Skuteczna metoda na trądzik

Skuteczność i bezpieczeństwo leczenia trądziku metodą Kleresca zostały potwierdzone klinicznie. Badanie pokazało, że u dziewięciu na dziesięciu pacjentów (89%) nastąpiło zmniejszenie nasilenia choroby. Zaś u jednego na trzech pacjentów skóra była całkowicie lub prawie całkowicie wolna od zmian skórnych.

Lampami LED w trądzik

W odróżnieniu od innych sposobów leczenia trądziku, terapia Kleresca jest oparta na biofotonice — nowej, unikatowej metodzie konwersji światła w celu do stymulacji i poprawy stanu skóry, która wspomaga leczenie trądziku pospolitego i redukcję oznak bliznowacenia. Zabieg wykonywany jest pod kontrolą. W jego trakcie używa się lamp LED wysyłających fale o zróżnicowanej długości, które aktywują żel, dzięki czemu światło wnika w głębokie warstwy skóry, zabija bakterie i inicjuje proces gojenia.

– Kleresca to nowa, innowacyjna metoda leczenia, będąca satysfakcjonującą alternatywą lub metodą uzupełniającą dla tradycyjnych rozwiązań. Zwalcza ona widoczne objawy choroby, a także przynosi długotrwałe korzyści, zapobiegając tworzeniu się nowych zmian i powstawaniu powikłań. Kleresca to także metoda skierowana do osób zainteresowanych efektywną terapią odnowy skóry – mówi dr Elżbieta Kowalska-Olędzka, specjalista dermatolog z warszawskiej kliniki Evimed.

Trądzik znika…

Ponieważ reakcja skóry na leczenie trądziku metodą Kleresca ma miejsce w jej głębszych warstwach, prowadzi do widocznej i długotrwałej poprawy stanu skóry utrzymującej się także po zakończeniu leczenia. W badaniach klinicznych stwierdzono, że u 92% pacjentów obserwowanych po upływie 12 tygodni od rozpoczęcia terapii, kolejne kontrole wykazały, że rezultaty leczenia utrzymywały się przez co najmniej sześć miesięcy.

INNE: 5 składników, których powinnaś unikać jeśli masz suchą skórę

Leczenie metodą Kleresca trwa 6 tygodni, a pacjenci poddawani są zabiegom dwa razy w tygodniu. W tym czasie stan skóry poprawia się, ponieważ terapia oddziałuje na jej głębsze warstwy, a co za tym idzie efekty obserwujemy zarówno podczas leczenia, jak i po jego zakończeniu.

Wyniki badania klinicznego dotyczące metody Kleresca zostały opublikowane w piśmie „International Journal of Dermatology”.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany