Mix sałat z mizuną marki Eisberg

Mix sałat, na czele z wyrazistą mizuną, wprowadzi powiew świeżości do naszej kuchni, stając się idealnym dopełnieniem niejednej potrawy. W dobie niesłabnącego zainteresowania kuchniami z najdalszych zakątków całego świata, marka Eisberg przygotowała propozycję dla poszukiwaczy egzotycznych smaków. Ten mix sałat doskonale smakuje na surowo.

Mix sałat – zasmakuj orientu

Niejednokrotnie po inspirujących wakacyjnych wojażach mamy ochotę przełamać kulinarną rutynę i przenieść dopiero co poznane oryginalne smaki do rodzimych dań. Zadanie z pozoru nie tak proste w wykonaniu, przestaje być abstrakcyjne, gdy skorzystamy z egzotycznych komponentów, które na szczęście bardzo często są już na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Chcąc przywołać kuchnię Dalekiego Wschodu i urzeczywistnić orientalne inspiracje warto zaopatrzyć się w Mix sałat z mizuną marki Eisberg.

Kluczowy składnik mieszanki stanowi nie bez kozery nazywana japońską musztardą – mizuna. Ta atrakcyjna wizualnie odmiana sałaty ma wyrazisty, lekko musztardowy posmak, dlatego idealnie sprawdzi się w daniach, które wymagają nuty pikanterii. Doskonale smakuje na surowo, jako składnik sałatek czy dodatek do kanapek. W Japonii często używana jest na finalnym etapie przygotowania potrawy – do gotowych zup czy też jednogarnkowych dań. Poza walorami smakowymi mizuna to również bogactwo właściwości prozdrowotnych: zawiera przeciwutleniacze – glukozynole, witaminy
A i C oraz żelazo, potas i błonnik.

Składniki: Mizuna, sałata fryzyjska, cykoria endywia, cykoria sałatowa radicchio

Masa netto: 150 g

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany