Jak przechowywać jedzenie, by się nie marnowało

jedzenie

Aby jedzenie było dłużej smaczne i świeże, powinniśmy wiedzieć jak prawidłowo magazynować zakupione zapasy czy resztki pokarmów. Dzięki temu nie tylko będziemy cieszyć się pysznymi domowymi posiłkami, ale również zmniejszymy ilość wyrzucanego jedzenia i po prostu zaoszczędzimy pieniądze. To jeden z tych aspektów zrównoważonego życia w domu, którego realizacja jest bardzo prosta. Może warto więc powziąć takie noworoczne postanowienie i w 2016 roku zminimalizować marnotrawstwo jedzenia?

Marnotrawienie jedzenia to jeden z poważniejszych problemów XXI wieku. Jak wynika z badań, do wyrzucania niespożytej żywności w Polsce przyznaje się 60% badanych. Na świecie, co roku wyrzucamy 1.3 mld ton jedzenia, co stanowi 1/3 ilości produkowanej żywności nadającej się do spożycia. Jest to nie tylko nie ekologiczne, ale też nie ekonomiczne. A przecież wystarczy odpowiednio przechowywać żywność, by zachowała ona swoje wartości odżywcze i świeżość.

Gdy nie dasz rady zjeść wszystkiego?

Wczorajszy obiad może starczyć na dzisiejszy lunch. Wystarczy, że przechowasz go w pojemnikach. Pojemniki można używać w zamrażarce i mikrofalówce. Będą jak znalazł, kiedy dopadnie cię głód. Ich pokrywki posiadają otwory odprowadzające parę, dzięki czemu możesz szybciej podgrzać ich zawartość w kuchence mikrofalowej, oszczędzając czas i energię.

WIĘCEJ: 10 toksycznych dodatków do żywności. Nigdy, przenigdy ich nie jedz!

Lunch swoje kosztuje, a w lodówce czekają resztki  jedzenia

Może by tak zabrać je ze sobą do pracy? Tym sposobem zaoszczędzisz pieniądze, a jedzenie nie wyląduje w koszu. Pudełko na lunch posiada osobne pojemniki na różne rodzaje żywności, a całość idealnie pasuje do torby na lunch. Dzięki temu zabranie jedzenia ze sobą staje się dużo prostsze.

Marnuj mniej jedzenia – przechowuj je w lepszy sposób

Pojemniki stanowią idealne rozwiązanie do przechowywania resztek z obiadu. Szczelna pokrywka na zatrzaski zatrzymuje aromat jedzenia wewnątrz, dzięki czemu dłużej pozostaje świeże. Ponadto pojemniki wykonane są z żaroodpornego szkła, więc jedzenie można podgrzać i podać na stół w jednym naczyniu.

WIĘCEJ: Jedz to, a zmniejszysz ryzyko wystąpienia depresji o 20%

Zachowaj świeżość i nie marnuj jedzenia

Pojemniki powstały specjalnie z myślą o przechowywaniu suchych produktów, takich jak mąka, cukier czy ryż. Szczelne zamknięcie zatrzymuje aromat wewnątrz, a wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu żywność dłużej pozostaje świeża. Półprzezroczyste zamknięcie pozwala z łatwością sprawdzić, co jest w środku. Koniec z wyrzucaniem przeterminowanego lub zepsutego jedzenia.

Źródło: IKEA

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany