Magnesium Plus – magnez w płynie od NoblePharma

magnez w płynieMagnez w płynie Magnesium Plus to połączenie mleczanu i cytrynianiu magnezu z witaminą C. Jest on przeznaczony dla tych, którzy mają niedobory magnezu. Niestety szybkie tempo życia, zła dieta a także… obróbka termiczna produktów spożywczych to jedne z wielu czynników wywołujących jego niedobory u coraz większej liczby osób.

Magnez – dlaczego go brakuje?

Magnez to jeden z kluczowych dla naszego organizmu pierwiastków, którego większość zlokalizowana jest w tkance kostnej. Bierze on udział w wielu procesach zachodzących w organizmie – między innymi uczestniczy w replikacji DNA, syntezie białek czy procesie transportu przez błony komórkowe. Niestety stres, nieodpowiednia dieta, w której pojawia się nadmierna ilość tłuszczy, picie kawy czy alkoholu oraz wysiłek fizyczny – to jedne z wielu czynników, które przyczyniają się do zwiększonej utraty magnezu z organizmu.

Mimo, iż pierwiastek ten dostępny jest w wielu pokarmach to z każdym rokiem liczba osób narażonych na jego niedobór rośnie. Dzieje się tak między innymi poprzez stosowanie chemicznych nawozów, które coraz bardziej wyjaławiają produkty spożywcze. Dodatkowo spore ilości magnezu tracone są podczas obróbki termicznej pożywienia m.in gotowania czy pieczenia.

Niedobory magnezu mogą prowadzić do niegroźnych dla zdrowia przypadłości jak np: drganie powiek lub nerwowość, bóle głowy czy drżenie mięśni. Mogą także skutkować poważnymi konsekwencjami takimi jak nadciśnienie tętnicze, insulinoodporność prowadząca do cukrzycy czy… depresja.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Sygnały, które wysyła twoje ciało, gdy ma za mało magnezu

Magnez w wodzie lub magnez w tabletkach

Magnez w płynie – jakie ma działanie?

NoblePharma proponuje rozwiązanie w postaci preparatu Magnesium Plus stanowiącego połączenie mleczanu i cytrynianu magnezu. Ze względu na podobną strukturę względem magnezu występującego w pożywieniu, cytrynian posiada wysoką, bo aż 90% przyswajalność. Z kolei mleczan warunkuje prawidłowy cykl komórkowy, odpowiadając za stężenie potasu w komórkach organizmu. Dodatkowo dostępna w preparacie witamina C, poza silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi, wpływa także na syntezę kolagenu.

Opakowanie zawiera 20 płynnych porcji produktu. Jedna porcja (25 ml) produktu zawiera 250 mg magnezu w postaci mleczanu i cytrynianu oraz 125 mg witaminy C w postaci kwasu L-askorbinowego. Preparat posiada smak malinowy. Cena: 99 zł

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany