Pasta do zębów Curaprox z enzymami

pasta do zębówPasta do zębów musi być odpowiednia dobrana. Nie tylko ma nie szkodzić, ale również pomóc jamie ustnej w walce z bakteriami. Oprócz fluoru, w pastach do zębów warto szukać także enzymów, które naśladując działanie tych zawartych w ślinie, zwiększają jej antybakteryjne oraz antywirusowe działanie. Ponadto enzymy te chronią zęby przed próchnicą i pomagają zwalczać suchość w jamie ustnej.

Pasta do zębów idealna czyli jaka?

Przede wszystkim powinna pomagać, a nie szkodzić co oznacza, że przed jej wyborem musimy sprawdzić np. oferowany przez nią współczynnik ścieralności szkliwa tzw. RDA (Radioactive Dental Abrasion). Nie może być on większy niż 60, ponieważ powyżej tej wartości pasta uszkadza szkliwo, a przez to powoduje nadwrażliwość zębów. Drugą istotną kwestią jest zawartość Laurylosiarczanu sodu czyli SLS, dodawanego do większości past do zębów jako środek pieniący. To właśnie SLS niszczy błonę śluzową jamy ustnej prowadząc do powstania bolesnych aft i owrzodzeń.

Czego zatem poszukiwać w paście? Z pewnością fluorku sodu, który jako jeden z najprostszych fluorków jest szybko przyswajany przez szkliwo zęba, dzięki czemu wzmacnia jego odporność na działanie kwasów oraz ogranicza wzrost szkodliwych bakterii płytki nazębnej.

Jeśli w paście zawarto także enzymy, możemy liczyć na wzmocnienie działania fluorku aż dwukrotnie!

Moc enzymów – CURAPROX ENZYCAL

CURAPROX Enzycal, czyli pasta do zębów z unikalnym systemem enzymatycznym, powstała po to, by wspierać  jamę ustną w walce z bakteriami. Enzycal zawiera system trzech enzymów, które chronią przed próchnicą, wzmacniają szkliwo, hamują rozwój bakterii i opóźniają proces tworzenia się płytki nazębnej. Co więcej, enzymy stabilizują i zwiększają działanie antybakteryjne i remineralizujące śliny. Dzięki połączeniu ich unikalnego działania z fluorkiem sodu, uzyskujemy dwa razy mocniejszy efekt. W paście nie znajdziemy SLS czy drażniących olejków eterycznych, dzięki czemu jest niezwykle łagodna dla błony śluzowej. Jest także idealna dla szczoteczek sonicznych gdyż potęguje ich hydrodynamiczny efekt. Dzięki temu, że nie zawiera SLS i nie pieni się, umożliwia falom dźwiękowym wytwarzanym przez szczoteczkę skuteczne rozprzestrzenianie się.

Pastę cechuje współczynnik ścieralności RDA 30, co czyni ją niezwykle delikatną i łagodną dla szkliwa. Pasta Enzycal zawiera jedynie niewielką ilość mentolu, dzięki czemu nie zmienia odczuć smakowych po jej użyciu i nie drażni błon śluzowych. Sok pomarańczowy czy kawa smakują tak jak powinny!

Wybielające i smakowe pasty do zębów  z enzymami CURAPROX

Enzymy znajdziemy też w dwóch innych seriach past Curaprox, które od kilku sezonów podbijają serca konsumentów. W paście BLACK IS WHITE towarzyszy im fluorek sodu oraz HYDROKSYAPATYT, który ze względu na podobną strukturę do szkliwa zęba, służy jako ochronna powłoka i odbudowuje je zapobiegając jednocześnie powstawaniu próchnicy. Za efekt wybielania odpowiada natomiast WĘGIEL AKTYWNY, który usuwa przebarwienia bez ingerencji w strukturę szkliwa. Efekty? Piękne, zdrowe i białe zęby. Pasta dostępna jest w dwóch wersjach smakowych z nutą limonki – intensywniejszej BLACK IS WHITE oraz łagodniejszej WHITE IS BLACK.

Enzymy odnajdziemy także w sześciu wyjątkowych smakowych pastach z nowej serii [BE YOU.]. Unikalna kompozycja tych past bazuje na zdrowych dodatkach takich jak: hydroksyapatyt, oksydaza glukozowa, ksylitol, monofluorofosforanu sodu, prowitamina B5 oraz oczywiście na enzymach. Dodatkowo w jej składzie znajdziemy także zioła, np.: echinaceę, czarci pazur, gorzką pomarańczę oraz wąkrotę azjatycką. Wszystkie te dodatki działają antybakteryjnie oraz leczniczo.

Całości dopełniają mentolowe perełki mocy. To absolutne nowum jeśli chodzi o skład pasty, co przekłada się na jej wyjątkowe właściwości: pasta zwalcza szkodliwe bakterie powodujące próchnicę, wygładza i regeneruje dziąsła, wspiera leczenie po zabiegach, redukuje zapalenia oraz zdolność tworzenia się kamienia nazębnego, a także delikatnie wybiela zęby. Poza tym kto z nas nie chciałby zacząć dnia subtelnym aromatem brzoskwini i moreli, soczystego arbuza, orzeźwiającego połączenia grejfruta z bergamotką, czy nawet wytrawnym połączeniem bezalkoholowej kompozycji ginu z tonikiem?

Sugerowana cena pasty ENZYCAL: 27 zł

Sugerowana cena pasty BLACK IS WHITE: 96 zł

Sugerowana cena pasty [BE YOU.]: 62 zł

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany