Krążenie krwi poprawi szpinak, ogórek, cytrusy i orzechy

krazenie krwiPrawidłowe krążenie krwi to zdrowe serce, lepsze trawienie oraz odpowiednia regulacja temperatury ciała. Jeśli przepływ krwi do jednej części ciała zostanie zmniejszony, mogą wystąpić takie objawy, jak mrowienie, drętwienie, ból i skurcze mięśni. Na szczęście możesz poprawić krążenie dzięki określonym pokarmom.

Na krążenie krwi – szpinak

Szpinak jest świetny do twojej krwi, ponieważ jest jednym z najgęstszych źródeł chlorofilu. Chlorofil pomaga oczyścić krew i wątrobę, usuwając odpady i toksyny oraz pomagając filtrować krew. Szpinak jest również doskonałym źródłem witaminy C, która pomaga również poprawić swoją krew. Możesz jeść szpinak na wiele różnych sposobów; w sałatce, zupie lub surowym. Jeśli stosujesz antykoagulanty, powinieneś unikać liściastych zieleni, takich jak szpinak, ponieważ może to zwiększyć twoje szanse na uzyskanie skrzepu krwi. Zamiast tego spróbuj owoc z tej listy.

Na krążenie krwi – seler

Seler poprawia krążenie krwi, ponieważ jest bogaty w witaminę K, jeden z najważniejszych składników odżywczych dla zdrowego przepływu krwi i krzepnięcia krwi (co jest niezbędne, jeśli zranisz się). Seler jest również bogaty w elektrolity. Możesz dodać seler do zup, sałatek, koktajli, okładów lub po prostu jesz na surowo.

Na krążenie krwi – ogórek

Ogórki mają działanie przeciwzapalne i zawierają witaminę C, która pomaga organizmowi usuwać odpady i toksyny z krwi. Ogórki zawierają również wodę i błonnik, aby jeszcze bardziej poprawić przepływ krwi. Jedz ogórki na surowo. Możesz dodać ogórek do sałatki.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Niskie ciśnienie krwi – rozmaryn pomoże je podnieść

Medytacja i oddychanie obniżają ciśnienie krwi

Na krążenie krwi – czerwona papryka

Czerwona papryka jest również doskonałym źródłem witaminy C. Jest również dobrym źródłem przeciwutleniaczy, co dodatkowo poprawia krążenie krwi. Możesz jeść czerwoną paprykę w różnych posiłkach, na surowo, w sałatce, smażyć na grillu.

Na krążenie krwi – orzechy włoskie

Orzechy włoskie zawierają specjalne składniki przeciwutleniające, które pomagają poprawić przepływ krwi, a także tłuszcze omega-3. Orzechy najlepiej jeść je na surowo. Możesz posypać orzechami włoskimi sałatkę lub deser, lub możesz kupić masło orzechowe do smarowania pieczywa. Dodaj orzechy włoskie do owsianki, ponieważ owies również poprawia krążenie.

Na krążenie krwi – owoce cytrusowe

Cytryny, pomarańcze, limonki i grejpfruty mają właściwości przeciwzapalne, które pomagają zwiększyć przepływ krwi. Pomagają również alkalizować organizm, który oczyszcza organizm z toksyn i odpadów. Możesz jeść surowe owoce lub dodać je do sałatek. Koktajle to kolejna popularna i zdrowa opcja. Ponieważ pomarańcze są bardzo kwaśne, powinieneś ich unikać, jeśli masz nawracające problemy żołądkowe. Powinieneś również jeść świeże pomarańcze, jeśli masz cukrzycę typu 2 zamiast soku pomarańczowego, ponieważ sok pomarańczowy może powodować szkodliwe dla zdrowia skoki poziom cukru we krwi.

Ocen: 11
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany