Jak sprawić, by skóra odzyskała jędrność?

skóra

Jednym z najważniejszych elementów młodego wyglądu, o którym wszyscy tak bardzo marzymy, jest jędrna i elastyczna skóra. Niestety zaczyna ona tracić naturalną strukturę, kiedy mamy 30-40 lat. Czy możemy zrobić coś, co spowolni ten proces lub cofnie jego efekty? Na szczęście istnieje kilka metod.

Skóra: Dieta to podstawa

Jeżeli zależy nam na utrzymaniu odpowiedniej jędrności skóry, przede wszystkim musimy dostarczać organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Dieta powinna być dostosowana do wieku, płci, trybu życia i innych indywidualnych uwarunkowań, ale niezależnie od nich można wymienić kilka składników, które zawsze pomogą w walce o piękną skórę. Przede wszystkim są to witamina C, która jest doskonałym przeciwutleniaczem i odbudowuje kolagen zapobiegając utracie jędrności oraz witamina A, która dotlenia skórę, spowalnia procesy starzenia i wzmacnia włókna kolagenu i elastyny.

Skóra: Bądź aktywna

Z nadmierną wiotkością skóry możemy też walczyć poprzez aktywność fizyczną. Jak wpływa na poprawę wyglądu skóry? Dzięki pobudzonemu przez ćwiczenia krążeniu, krew dostarcza do tkanek więcej składników odżywczych i tlenu, pobudzając je do pracy. Wśród nich znajdują się też fibroblasty, które wytwarzają białka odpowiedzialne za jędrność skóry. Dlatego warto znaleźć sport, który najbardziej nam odpowiada i starać się ćwiczyć regularnie. Dzięki temu poprawimy nie tylko stan skóry, ale również samopoczucie!

Skóra: W gabinecie

A co w przypadku, kiedy dieta i ćwiczenia nie wystarczają? Albo zmiany są na tyle zaawansowane, że stosowanie jedynie tych metod nie daje już zbyt dużych szans? Tu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Kluczem do sukcesu jest holistyczne podeście do pacjenta – połączenie konsultacji ze specjalistami (m.in. z zakresu dietetyki) z zabiegami, które pozwalają zredukować problem utraty jędrności skóry twarzy i ciała w naprawdę nieinwazyjny sposób. W tym przypadku na szczególną uwagę zasługują procedury wykorzystujące ultradźwięki. Skąd bierze się ich skuteczność? Fale ultradźwiękowe przede wszystkim pobudzają skórę do regeneracji (poprzez zwiększenie aktywności komórek) i stymulują produkcję kolagenu. Ponadto wytwarzane podczas zabiegu ciepło wpływa na poprawę przemiany materii i przyśpieszenie krążenia limfy, dzięki czemu organizm może szybciej pozbyć się wszelkich niechcianych substancji. Zastosowanie zogniskowanej fali ultradźwiękowej pozwala selektywnie podgrzewać tkanki takie jak skóra, tłuszcz i mięśnie, co prowadzi do obkurczenia ich.

– Początkowo ultradźwiękowy lifting przy użyciu technologii HIFU, wykorzystywanej w urządzeniu Ultraformer III, wykonywany był przede wszystkim w obrębie twarzy, dlatego też najczęściej metoda zalecana jest do ujędrniania szyi, czoła i policzków. Obecnie jednak technologia ta bardzo się rozwinęła i dzięki opracowaniu kilku rodzajów końcówek przetwornika, umożliwiającego koncentrację energii ultradźwiękowej na różnych głębokościach, może być stosowana do modelowania dowolnych części ciała, np. ramion, ud lub brzucha – wyjaśnia dr Barbara Jerschina z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

INNE: Skóra trądzikowa tego potrzebuje!

W efekcie możemy uzyskać efekt odmłodzenia i liftingu niemal każdej partii. Sam zabieg nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji i nie wiąże się z dyskomfortem dla pacjenta.

– W podobny sposób działa urządzenie Ulthera, umożliwiające ultradźwiękowy lifting twarzy. Dzięki precyzyjnie dobranej długości fali, wizualizacji tkanki podskórnej w trakcie zabiegu, która daje pełną kontrolę nad modelowanymi partiami oraz wykorzystaniu specjalnego przetwornika powierzchniowego, umożliwiającego lifting nawet w najtrudniejszych miejscach, zabieg ten jest niezwykle skuteczny i precyzyjny – dodaje dr Jerschina.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany