Czy niemowlęta należy smarować kremem z filtrem UV?

krem na latoPiękna słoneczna pogoda sprzyja długim spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. W jaki sposób dbać o delikatną skórę dziecka latem? Czy kremy z filtrem UV są niezbędne?

Witamina D utrzymuje prawidłowy stan kości, zapobiega krzywicy u dzieci, zaburzeniom nastroju. Problem hipowitaminozy jest szczególnie dotkliwy w krajach północnych, w tym również Polsce, gdzie poziom nasłonecznienia w ciągu całego roku nie jest wystarczający.
Z drugiej strony naskórek niemowląt jest niezwykle delikatny. Wystarczy kwadrans spędzony na słońcu, aby pojawiły się zaczerwienienia, a nawet oparzenia. Co w takim razie robić? W jaki sposób można bezpiecznie korzystać ze słońca?

  • Po pierwsze: Unikaj ekspozycji na słońce w czasie najsilniejszego nasłonecznienia, pomiędzy godzinami 11 a 15. Wózek z dzieckiem warto osłaniać parasolką przeciwsłoneczną lub cienką, przewiewną tkaniną.
  • Po drugie: Na początku sezonu, a także u dzieci z bardzo jasną karnacją stosuj tylko kremy z filtrem SPF 50. Później można dostosować wysokość filtra UV do pogody i stopnia nasłonecznienia.
  • Po trzecie: Krem z filtrem nakładamy ok. 30 min. przed wyjściem na dwór i powtarzamy co 2-3 godziny. Ponowne zastosowanie kremu zaleca się także po wytarciu ciała ręcznikiem.

Jaki stosować krem z filtrem?

Idealnym kremem dla małych dzieci oraz niemowląt jest y Krem z filtrem UV SPF 50+ marki Skarb Matki. Preparat został przygotowany z myślą o najmłodszych. Można go stosować już od ukończenia pierwszego miesiąca życia! Chroni przed promieniowaniem słonecznym i poparzeniem, a także dobrze nawilża, natłuszcza skórę oraz uelastycznia ją i wygładza. Co ważne, jest wodoodporny! Został przebadany dermatologicznie. Cena: 23,99 zł (75 ml)

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany