Jak dobrze wyglądać na plaży?

opalanie

Okres urlopowy w pełni. Pogoda póki co jest idealna. Warto odpowiednio przygotować się do odpoczynku w miejscu, w którym nasza skóra będzie narażona na intensywne działanie słońca. Jak się za to zabrać?

– W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na kondycję naszej skóry. Po zimie na ogół staje się ona przesuszona i traci swą jędrność. – twierdzi Bogumiła Redlarska, specjalista kosmetologii z Renew Clinic w Białymstoku.

I dodaje: Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej, bogatej w witaminy i mikroelementy diety – bez niej oraz bez odpowiedniej pielęgnacji domowej, żaden zabieg kosmetyczny nie przyniesie nam satysfakcjonujących efektów. Nie powinniśmy zapominać o spożywaniu dużych ilości wody oraz o zapewnieniu odpowiedniego nawilżenia naszej skóry.

A może dermomasaż

Jeśli naszym celem dodatkowo jest wymodelowanie sylwetki, oprócz zmian w jadłospisie można także wspomóc się zabiegami z zakresu kosmetologii, np. dermomasażem. Zabieg ten polega na mechanicznym rozmasowywaniu ciała za pomocą specjalnej głowicy, która pod ciśnieniem rozbija komórki tłuszczowe, przyspiesza metabolizm i pobudza krążenie. Minimum w tym przypadku to wykonanie ośmiu zabiegów, realizowanych np. dwa razy w tygodniu.

INNE: Odsłoń nogi latem!

Pamiętajmy przy tym, że intensywne odchudzanie może niekorzystnie oddziaływać na wygląd skóry. Już na samym początku warto więc podjąć działania profilaktyczne – a im wcześniej zaczniemy, tym większe mamy szanse na sukces. Pomocne w tym wypadku będą zwłaszcza różnego rodzaju masaże na bazie peelingu czy działające nawilżająco i ujędrniająco oliwki.

Nawilżanie skóry

Szczególną ostrożność powinniśmy też zwracać na działanie promieni słonecznych. Na plaży skóra narażona jest przecież na oddziaływanie suchego powietrza, wysokich temperatur i promieni UV, które mogą stać się przyczyną występowania nowotworu. Nie należy zatem zapominać odpowiedniej ochronie i systematycznym jej nawilżani, stosując peelingi i kremy.

– Do wakacji należy się odpowiednio przygotować, stopniowo przyzwyczajając nasze ciało do działania promieni słonecznych. Podczas pierwszych dni przebywania na plaży należy ograniczyć opalanie do minimum. Z całą pewnością powinniśmy tego unikać w godzinach najintensywniejszego promieniowania – tj. pomiędzy 12 a 15.  – dodaje specjalista z Renew Clinic.

Kremy z filtrami UV

Nagła, zbyt intensywna ekspozycja może być szkodliwa dla skóry. Ważne jest, aby chronić skórę za pomocą odpowiedniej odzieży, stosując dobrej jakości filtry przeciwsłoneczne o wysokim SPF. To skutecznie przeciwdziała oparzeniom, przesuszeniu, fotostarzeniu oraz zabezpiecza przed uszkodzeniami skóry, powstaniem jej chorób – w tym raka. Należy również pamiętać, że niektóre leki, zioła, kosmetyki i substancje zapachowe moją powodować fotoalergie.

Bogumiła Redlarska z Renew Clinic przypomina, że po środek z filtrem UV powinniśmy sięgać nie tylko o poranku, gdy rozpoczynamy „plażowanie”, ale należy go stosować systematycznie, w dwugodzinnych odstępach a do tego ok. 30 min przed ekspozycją na promieniowanie.

Chrońmy też usta

Warto przy tym zadbać o ochronę ust przy pomocy specjalnych sztyftów z wysokim filtrem.
– Niezależnie od poziomu naszej świadomości w zakresie bezpiecznego opalania, do wakacyjnej walizki mimo wszystko i tak warto spakować preparaty łagodzące oparzenia na bazie np. d-pantenolu i alantoiny, które skutecznie złagodzą skutki nadmiernego eksponowania ciała na słońce – dodaje na koniec ekspert.

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany