Wody lecznicze – Kryniczanka, Jan, Zuber i Słotwinka

wody leczniczeBogactwem krynickiej ziemi są przede wszystkim wody lecznicze, których właściwości są znane i cenione od wieków. Krynickie wody od dawna znajdują się w centrum zainteresowania medycyny. Ich działanie lecznicze zostało udowodnione długoletnią obserwacją, a w miarę postępu nauk medycznych wielostronnymi badaniami fizykochemicznymi i klinicznymi.

Na obszarze administracyjnym uzdrowiska Krynica-Zdrój aktualnie znajduje się kilkadziesiąt ujęć wody, z tego 7 ujęć (Zdrój Główny, Słotwinka, Jan, Józef, Mieczysław, Tadeusz, Zuber) stosuje się do kuracji pitnej (krenoterapii) lub używa do produkcji wody butelkowanej. Pozostałe ujęcia dostarczają wody mineralne do leczenia wziewnego (inhalacje) oraz zabiegów w postaci kąpieli mineralnych kwasowęglowych.

Wody lecznicze – wybierz najlepszą dla siebie

Kryniczanka – naturalna woda mineralna, produkowana na bazie wody z historycznego źródła Zdrój Główny. Dedykowana sportowcom, osobom aktywnym ruchowo, leczącym skręcenia lub złamania, stanowi także doskonałe uzupełnienie codziennej diety w wapń i magnez. Regularne picie tej wody powoduje również poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci, za sprawą kwasu metakrzemowego. Kryniczanka, nasycona naturalnym dwutlenkiem węgla pochodzącym ze źródła Zuber, jest dystrybuowana w wariantach nisko i wysokonascynonym.

Zuber – unikalna woda lecznicza, jedna z najsilniej zmineralizowanych w Europie. Zawiera naturalny rozpuszczony dwutlenek węgla. Niezastąpiona w przypadku leczenia wrzodów żołądka i dwunastnicy, zwalcza nadkwasotę. Stosowany jest w leczeniu chorób przemiany materii: obniża poziom cukru we krwi, zwiększa spalanie tłuszczów i powoduje spadek wagi ciała. Łagodzi przykre objawy nadużycia alkoholu. Dostępna w kartonach Bag in Box (0,5l) oraz w butelkach PET (0,5l).

Jan – delikatna w smaku lecznicza woda, słabo zmineralizowana, zawiera naturalny rozpuszczony dwutlenek węgla. Działa moczopędnie, obniża poziom glikemii i cholesterolu. Zalecana w przypadku kamicy moczowej, zapaleniach nerek, dróg moczowych, cukrzycy, hipercholesterolemii. Dostępna w butelkach PET (1,5l oraz 0,5l), w kartonach Bag in Box (0,5l)

Słotwinka – woda o łagodnym i lekko słodkawym smaku, szczególnie lubiana przez dzieci. Wykazuje działanie alkalizujące i moczopędne, bogata w magnez i wapń, zawiera naturalny rozpuszczony dwutlenek węgla. Zalecana: w nerwicach, w okresie przewlekłego stresu, w alergii, w osteoporozie, w przewlekłych stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Dostępna w butelkach PET (1,5l oraz 0,5l), w kartonach Bag in Box (0,5l).

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany