Krem ze śluzu ślimaka

krem ze śluzu ślimakaKrem ze śluzu ślimaka jest wyjątkowy. Dlaczego? Śluz ślimaka, dzięki zawartości wielu substancji aktywnych m.in. kolagenu, elastyny, kwasu glikolowego i alantoiny, nadaje skórze jędrność i elastyczność. Redukuje też zmarszczki oraz nawilża skórę.

„MAŁY SZARY” ŚLIMAK

Helix aspersa Müller, zwany również „mały szary”, to hodowlany ślimak. Ojczyzną jego jest Afryka, jednak dobrze zaaklimatyzował się także w Polsce. Cechą charakterystyczną tego gatunku jest duża produkcja śluzu, przez gruczoły w odnóżach. Dzięki niemu ślimaki zabezpieczają i regenerują swoje delikatne tkanki, które podczas poruszania się po twardej powierzchni ulegają uszkodzeniu.

SKŁAD ŚLUZU ŚLIMAKA

Najważniejsze substancje o udowodnionym działaniu pielęgnacyjnym, które znajdują się w śluzie to:

– kolagen i elastyna, jako proteiny odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry, a co za tym idzie redukują zmarszczki,

– kwas glikolowy, należący do alfa-hydroksykwasów (AHA) wspomaga proces eksfoliacji, czyli złuszczania martwych komórek naskórka; ponadto wygładza, odświeża i regeneruje skórę, dzięki czemu spowalnia procesy jej starzenia,

– alantoina, pochodna mocznika, łagodzi podrażnienia, działa kojąco i przeciwzapalnie, a także przyspiesza gojenie się skóry.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Olej arganowy na zmarszczki

Sucha skóra – 4 kroki aby ją ukoić

Krem ze śluzu ślimaka

Na bazie śluzu ślimaka Helix aspersa, polska firma Produkty Naturalne SC stworzyła krem NATURALIS Superactive, który przeznaczony jest do pielęgnacji cery wymagającej, zarówno na dzień, jak i na noc. Dla polepszenia efektów, jego skład wzbogacono o:

VITASOURCE (TARCZYCA BAJKALSKA)

VITASOURCE jest oczyszczoną frakcją otrzymywaną z korzeni tarczycy bajkalskiej Scutellaria baicalensis Georgi, standaryzowaną na zawartość baikaliny. Opóźnia ona senescencję fibroblastów, inaczej mówiąc starzenie komórkowe. Regularna aplikacja kremu z VITASOURCE sukcesywnie koryguje mikrorzeźbę skóry, poprzez poprawę wskaźników biomechanicznych, zwiększając elastyczność oraz jędrność skóry.

TIMECODE – BIOMIMETYCZNY PEPTYD

Podczas prac nad procesami zapalnymi i problemem bólu, zespół amerykańskich badaczy odkrył cząsteczkę PalGly, naturalnie występującą w ludzkiej skórze i mózgu. Ze względu na swoje działanie przeciwzapalne i antystresowe została ona określona mianem „molekuły szczęścia”.

Timecode (cząsteczka PalGly, struktura lipoaminokwasu) to biomimetyczny peptyd, czyli związek, który naśladuje substancje występujące w naturze.

Dzięki zastosowaniu w kremie Timecode skóra staje się bardziej jędrna i widocznie wygładzona. Poza tym kompleks ten zmniejsza zaczerwienienia, a matowej i zmęczonej skórze nadaje zdrowy wygląd i blask.

BIOAKTYWNE DOPEŁNIENIE

Skład kremu Naturalis Superactive uzupełniono o nawilżający kompleks zawierający kwas hialuronowy, glicerynę i argininę oraz substancje lipidowe: olej ze słodkich migdałów i masło Shea. Skutkuje to poprawą kondycji skóry suchej, wzmocnieniem jej bariery hydrolipidowej i ochronią przed utratą wilgoci.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany