Krem do twarzy Tanzanit Cherry Soap

krem do twarzyO działaniu kojącym, nawilżającym, przeciwzapalnym i przeciwtrądzikowym. To probiotyczna ochrona dla każdego typu cery. Głównym zadaniem kremu jest wpieranie prawidłowego mikrobiomu skóry, bo to właśnie on jest podstawą jej dobrej kondycji. Troszcząc się o niego, możemy więc uniknąć wielu nieprzyjemności, dyskomfortu, podrażnień czy niedoskonałości.

Budujący skład

Krem zawiera duże stężenie substancji aktywnej powstającej w wyniku fermentacji miodu dzikich pszczół. Mowa o fermencie z miodu, który jest efektem działania bakterii Zymomonas mobilis, rozkładających cukry proste. Składnik ten odbudowuje mikroflorę naszej skóry, reguluje wydzielanie sebum i matuje skórę twarzy, jednocześnie nadając jej zdrowy wygląd. Przywraca prawidłowy mikrobiom skóry, a tym samym wzmacnia jej barierę ochronną.

Działanie fermentu wspiera ekstrakt z opuncji figowej. Dlaczego właśnie on? Bo ten gatunek kaktusów wykształcił doskonałe mechanizmy obronne przed utratą wody i wpływem promieniowania UV. Znajdujące się w opuncji flawonoidy zapewniają biochemiczną ochronę przed wolnymi rodnikami, których źródłem jest m.in. promieniowanie słoneczne. Opuncja zawiera też witaminy A, B1, B2, B3 i C, kwas piscydowy, minerały potas, wapń i magnez, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie skóry, a tym samym jej naturalne mechanizmy naprawcze. Ekstrakt z opuncji figowej działa także silnie nawilżająco, koi oraz wygładza skórę. Pomaga jej odzyskać równowagę po depilacji, goleniu, a także silnie działających zabiegach pielęgnacyjnych. Składnik ten wykazuje również działanie blokujące uwalnianie markerów stresu w skórze. To niezwykle ważne, bo jak wiadomo, stres zaostrza choroby skóry i przyczynia się powstawania stanów zapalnych.

Źródło piękna

Podstawą dobrej kondycji skóry obok zrównoważonego mikrobiomu jest niewątpliwe właściwy poziom nawilżenia. Tymczasem połowa populacji uważa swoją skórę za przesuszoną! Problem ten dotyczy aż 60 % kobiet i 40 % mężczyzn. Nadmierna suchość skóry, podobnie jak zaburzony mikrobiom uruchamia całą lawinę zdarzeń, w których efekcie skóra staje się nadwrażliwa i problematyczna. Dlatego w kremie Tanzanit Cherry Soap znajduje się także duża dawka ultra małocząsteczkowego kwasu hialuronowego, który bardzo dobrze przenika przez warstwę rogową naskórka i wiąże wodę w głębszych warstwach skóry. Uwalniając ją stopniowo przez cały dzień, dba o utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia. Choć składnik ten działa w głębi, efekty wyraźnie widać na zewnątrz. Skóra jest jędrna, gładka i elastyczna, a twarz wygląda zdrowo i promiennie.

Dowody naukowe

Twórcy marki Cherry Soap, tradycyjnie działanie kremu Tanzanit w pierwszej kolejności sprawdzili na własnej skórze. A, że nie podchodzą do swoich produktów bezkrytycznie, jest to zdecydowanie najsurowszy test. Skuteczność finalnego produktu zawsze jednak dodatkowo poddawana jest ocenie obiektywnej w laboratorium. Z niezależnych testów kremu Tanzanit wynika, że:

  • Skutecznie redukuje on wydzielanie sebum
  • Zapewnia efekt matowej, zdrowej skóry
  • Regeneruje mikrobiom skóry
  • Wzmacnia barierę ochronną skóry
  • Łagodzi podrażnienia i dyskomfort
  • Zapewnia efekt gładkiej, wyrównanej cery
  • Odbudowuje i wzmacnia naskórek
  • Intensywnie nawilża
Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany