Leczenie kanałowe – na czym polega i gdzie je wykonać?

leczenie kanałoweMimo regularnych przeglądów i niezwłocznego leczenia ubytków, czasami dochodzi do sytuacji, gdy trzeba poddać się takim zabiegom, jak leczenie kanałowe. Nie da się ukryć, że termin ten budzi postrach u pacjentów. Postaramy się odczarować lęk i wyjaśnić, na czym polega leczenie kanałowe.

Dentysta w Poznaniu – gdzie wykonać leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe wykonuje dentysta w Poznaniu Materna Dental. Endodoncja mikroskopowa to w zasadzie jedyny sposób na odbudowanie i ratowanie chorych zębów. Dobry stomatolog Poznań przede wszystkim postawi trafną diagnozę, wykonując bezpieczną i nieinwazyjną mikrotomografię komputerową. Gabinet stomatologiczny może również wykonać trójwymiarową wizualizację zęba. To pierwszy i najważniejszy krok, ponieważ dokładna diagnoza skraca czas leczenia. Dentysta Poznań stosuje nowoczesny mikroskop oraz narzędzia do opracowywania i wypełniania kanałów. Innowacyjny sprzęt i wykwalifikowany personel to gwarancja skutecznego leczenia kanałowego.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeni zębów (usunięciu zainfekowanej miazgi zęba). W miejsce miazgi wprowadza się bio-zgodny materiałów. Precyzyjne wypełnienie kanałów zapobiega niszczeniu zębów i pozwala na ich uratowanie. Bardzo ważne jest to, aby precyzyjnie wypełnić kanały. Pozwala to wyleczyć zęby na długie lata, bez konieczności powtórnego przeprowadzania leczenia. To dlatego tak istotny jest wybór profesjonalnego gabinetu stomatologicznego.

Kiedy należy poddać się leczeniu kanałowemu?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: wtedy, kiedy miazga wewnątrz zęba zostaje zainfekowana. Wskutek próchnicy lub urazu mechanicznego wewnątrz zęba może się rozwinąć stan zapalny. W celu wyleczenia zęba stosuje się wówczas właśnie leczenie endodontyczne. Jest to konieczne, ponieważ brak leczenia może skutkować wytworzeniem się ropnia. Nie wspominając o silnych i dokuczliwych dolegliwościach bólowych, które skutecznie utrudniają życie.

Objawy zainfekowanej miazgi zęba

Nie zawsze tocząca się wewnątrz zęba infekcja daje o sobie znać bólem. Niemniej często występuje ból o charakterze pulsacyjnym, promieniujący na inne zęby. Mogą wystąpić trudności z zamknięciem ust, a także tkliwość zęba i wrażliwość na ciepłe napoje. Niemniej ból lub też jego brak nie są wyznacznikiem. Stan zapalny może zostać zdiagnozowany tylko przez lekarza stomatologa, który następnie wdroży odpowiednie leczenie.

Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

To najbardziej nurtująca pacjentów kwestia. Najczęściej lęk przed podjęciem leczenia dotyczy właśnie ewentualnego bólu podczas zabiegu. Bez obaw – leczenie kanałowe jest dziś zupełnie bezbolesne. Najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe (na przykład z użyciem bezbolesnego znieczulenia komputerowego Wand).

Ponadto zabiegi endodontyczne bardzo często ograniczają się do jednej wizyty. Bywa jednak, że leczenie musi zostać rozłożone na 1-3 wizyty. Wiele zależy od takich czynników, jak: ilość korzeni czy budowa kanałów korzeniowych. Jeśli zaś chodzi o czas leczenia, to zabieg trwa zwykle około 1-3 godzin.

Podsumowując; leczenie endodontyczne należy wykonać w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Poznań jest miastem, gdzie wykonasz bezbolesne i skuteczne leczenie kanałowe, dzięki któremu będziesz się cieszył zdrowym uśmiechem. Nie warto zwlekać z wizytą diagnostyczną i podjęciem leczenia, ponieważ brak leczenia niesie za sobą przykre konsekwencje. Tymczasem prawidłowo wykonane leczenie kanałowe uwolni cię od bólu zębów i zapobiegnie dalszemu niszczeniu.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany