Zrób to sama: Wieniec z miniaturowymi poinsecjami

stroik-z-gwiazdy-betlejemskiej

Ten delikatny wieniec ze słomianych obręczy i miniaturowych poinsecji to połączenie klasyki z nowoczesnością. Przy odrobinie zdolności jest w miarę łatwy do wykonania. Będzie piękna ozdoba stołu.

Potrzebne są dwa większe i trzy mniejsze wieńce ze słomy o takiej samej średnicy, sznurek do paczek, tektura, folia, ziemia, sześć czerwonych, miniaturowych poinsecji, drut, czerwone drewniane gwiazdy, szyszki świerku, mech, cztery, czerwone, długie świece i gorący klej.

Krok 1

stroik-swiateczny-krok-1

Klejem na gorąco połącz ze sobą dwa duże wieńce oraz trzy małe, tak żeby otrzymać dwa wieńce jednakowej wysokości. Następnie każdy z nich owiń sznurkiem.

Krok 2

stroik-swiateczny-krok-2

Umieść mniejszy wieniec w środku większego i wytnij koło z kartonu. Przyklej je do wieńców za pomocą gorącego kleju.

Krok 3

stroik-swiateczny-krok-3

Pustą przestrzeń pomiędzy wieńcami starannie wyłóż nieprzemakalną folią. Pierścień do posadzenia roślin jest już gotowy.

Krok 4

stroik-swiateczny-krok-4

Umieść w obręczy trochę ziemi, delikatnie wyjmij miniaturowe poinsecje z doniczek i włóż je do obręczy w regularnych odstępach. Wolną przestrzeń wypełnij ziemią i przykryj mchem.

Krok 5

stroik-swiateczny-krok-5

Udekoruj wieniec szyszkami i drewnianymi gwiazdkami, umieszczając je na obręczy za pomocą drutu. Owiń również drutem świece i przymocuj je po wewnętrznej stronie wieńca.

Źródło: www.gwiazda-betlejemska.info

Ocen: 0
1 komentarz
  1. a właśnie się dziś zastanawiałam jak można te mini poinsecje przymocować do wieńca a tu proszć. Tak zamierzam je wykorzystać 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany