Zrób to sama: Wazon pełen poinsecji

stroik-swiateczny

Ta urocza aranżacja z poinsecją w szklanym wazonie jest idealnym prezentem.  Wyeksponowana na stole przyciągnie wzrok każdego gościa. Jest łatwa i szybka do wykonania.

Do wykonania tej dekoracji potrzebny jest szklany wazon odpowiedniej wielkości, poinsecja (wybierz rozmiar, który pozostawi w szkle przestrzeń dla akcesoriów dekoracyjnych), mech, drut, czerwone bombki w różnych rozmiarach, szyszki i czerwony rzemyk do przystrojenia.

Krok 1

stroik-swiateczny-krok-1

Zacznij od okrycia doniczki poinsecji mchem. Upewnij się, że również na spodzie jest obfita warstwa mchu, który wchłonie nadmiar wody. Jeśli chcesz mieć pewność, że woda pozostanie wewnątrz, przed owinięciem doniczki mchem umieść ją w woreczku do zamrażania. W przeciwnym razie roślinę należy podlewać bardzo ostrożnie.

Krok 2

stroik-swiateczny-krok-2

Przymocuj mech za pomocą cienkiego, zielonego drutu.

Krok 3

stroik-swiateczny-krok-3

Poinsecję otuloną mchem centralnie umieść w wazonie a wolną przestrzeń udekoruj szyszkami i czerwonymi bombkami. Dzięki różnym kolorom gwiazdy betlejemskiej i elementom dekoracyjnym, aranżacja może być dowolnie modyfikowana zgodnie z indywidualnymi upodobaniami i stylem wnętrza.

Krok 4

stroik-swiateczny-krok-4

Na koniec ozdób naczynie czerwonym rzemykiem! Ta aranżacja nie tylko ładnie wygląda, ale jest również praktyczna – szkło skutecznie chroni poinsecję przed przeciągami, których ona nie lubi.

Żródło: www.gwiazda-betlejemska.info

Ocen: 0
2 komentarze
  1. pomysł świetny- niby nic nadzwyczajnego, ale zdecydowanie piękniejszy efekt niż po prostu postawiona poinsecja w doniczce 😀

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany