Zobacz, co pomoże ci lepiej spać

problemy ze snem

Zmęczona i zestresowana? Dołącz do klubu tych, którzy nie mogą spać. A ich jest naprawdę dużo. W USA 40 procent Amerykanów cierpi na bezsenność zgodnie z National Sleep Foundation.

Bezsenność może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca i depresja. Ale zanim zaczniesz zażywać leki na receptę, idź do sklepu. Niektóre produkty mogą pomóc ci zasnąć. Oto one:

Wiśnie

wiśnie

W jednym badaniu, przez dwa tygodnie uczestnicy pili rano szklankę soku z wiśni, a kolejną szklankę wieczorem. Po dwóch tygodniach mieli mniejsze problemy z zasypianiem. Dlaczego to działa? Wszystkie odmiany wiśni są bogate w melatoninę, hormon, który sprawia, że jesteśmy śpiący. Jedz filiżankę całych wiśni jako nocną przekąskę, jeśli nie chcesz pić soku.

Ryby
Są bogate w tryptofan, naturalny środek uspokajający, a szczególnie krewetki, tuńczyk, dorsz, halibut.

WIĘCEJ: Koniec z podwyższonym cholesterolem! Czas na dietę!

Melisa

melisa

Od wieków była używana jako lek wywołujący sen. W jednym z badań, opublikowanym w czasopiśmie Fitoterapia, 81% osób z niewielkimi problemami ze snem, którzy pili melisę mówili że lepiej śpią, niż ci którzy dostawali placebo.

Rumianek
To zioło, które działa jak melisa. Był stosowany jako lek ziołowy na bezsenność przez tysiące lat. W jednym z badań na zwierzętach, okazało się, że jest tak skuteczny jak leki uspokajające. A jedyne badanie na działanie rumianku wykazało, że zmniejsza umiarkowane zaburzenia lękowe lepiej niż placebo. Gotowe herbaty z rumianku są sprzedawane w każdym supermarkecie, więc jest to lekarstwo które łatwo dostać.

Banany
Są pełne potasu i magnezu, a te dwa minerały rozluźniają mięśnie. W rzeczywistości, niedobory magnezu są związane z zespołem niespokojnych nóg i nocnymi skurczami mięśni. A one z kolei zakłócają sen. Jedz jednego banana dziennie, aby zobaczyć czy to pomoże ci na problemy ze snem.

Szpinak

szpinak

Oprócz tego, że jest bogaty w potas i magnez, szpinak jest tez bogaty w wapń. To jeszcze jeden minerał, który odgrywa ważną rolę w zasypianiu. Wapń pomaga organizmowi generować melatoninę, hormon, który pomaga organizmowi utrzymać rytm dobowy.

WIĘCEJ: Szpinak – bohater słusznej propagandy

Mleko
Jak szpinak, produkty mleczne są bogate w wapń. Liczne badania potwierdzają tezę, że niedobory wapnia są związane z niską jakością snu. Więc może być coś w tym starym powiedzeniu, że szklanka ciepłego mleka pomoże Ci zasnąć.

Migdały
Są pełne magnezu oraz wapnia. Można zjeść garść migdałów lub rozsmarować masło migdałowe na kromce chleba pełnoziarnistego.

WIĘCEJ: Najlepsze i najgorsze orzechy dla zdrowia

źródło: www.prevention.com

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany