Znamy tajemnice wyglądu gwiazd

uroda gwiazd

Salma Hayek, Eva Longoria, Victoria Beckham, Khloé Kardashian – to gwiazdy, które otwarcie przyznają się do korzystania z zabiegów medycyny estetycznej. Dowiedz się, na czym polega tajemnica ich wyglądu. Bądź piękna tak jak one!

Gwiazdy kina, muzyki i telewizji coraz częściej przyznają się do korzystania z zabiegów medycyny estetycznej. Bardzo chętnie dzielą się ze swoimi fanami metodami, które zadziałały. Co ciekawe, coraz częściej to zabiegi dostępne w Polsce. Zobacz, co myślą o nich eksperci.

Gładka jak… Victoria Beckham

Victoria Beckham wychowuje czworo dzieci, jest wytrwałą bizneswoman, cenioną projektantką, żoną piłkarza. Inspiruje kobiety na całym świecie – magazyn ,,Grazia” uznał ją za najbardziej wpływową kobietę dekady w świecie mody. Przy tym wszystkim zachwyca wyglądem. W jednym wywiadów przyznała, że gładkość nóg zawdzięcza depilacji laserowej. Co więcej, do zabiegu namówiła ją inna gwiazda – aktorka Eva Longoria! Co o takim zabiegu sądzi ekspert?
– Depilacja laserowa jest metodą szybką, bezinwazyjną i praktycznie bezbolesną. Pozwala na trwałą redukcję niechcianego owłosienia w bezpieczny sposób, z dowolnych części ciała – od twarzy, przez pachy, ramiona, po nogi i bikini – mówi Magdalena Nawrocka, fizjoterapeuta w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

INNE: Diety gwiazd – modne ale czy zdrowe?

Obecnie jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, polecanych przez ekspertów, jest laser eMax, który umożliwia usuwanie włosów, nawet tych o mniejszej zawartości pigmentu. Przełomem jest również laser Nordlys. Urządzenie wysyła impulsy o czasie trwania poniżej jednej milisekundy, co podnosi skuteczność i szybkość zabiegu. Sprawia, że jest praktycznie bezbolesny. Ciekawostka dla panów: laser pozwala na przeprowadzenie najszybszych zabiegów epilacji np. w około 6 minut całych męskich pleców!

Figura Salmy Hayek w zasięgu ręki

Salma Hayek należy do sław, które na czerwonym dywanie elektryzują swoim wyglądem. Aktorka często powtarza z kolei, że nie jest doskonała, a problemem z którym walczy jest cellulit. Gwiazda przyznała, że korzystała z metody Venus Legacy. Zabieg zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej, poprawia krążenie w leczonej okolicy, a dzięki skróceniu włókien kolagenu oraz wzroście jego syntezy poprawia napięcie skóry.
– Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Wielu pacjentów porównuje go do przyjemnego masażu rozgrzanymi kamieniami. Temperaturę zabiegu dostosowuje się indywidualnie dla każdego pacjenta. Rezultaty są widoczne natychmiast. Uzyskanie trwałych efektów zwalczenia cellulitu wymaga przeprowadzenia serii zabiegów. Co ciekawe Venus Legacy jest metodą, którą doskonale można łączyć z innymi kuracjami redukującymi cellulit, czy usuwającymi tkankę tłuszczową, np. kriolipolizą – mówi Kamila Adryjanek, fizjoterapeutka w Dermamed.

Być jak Kardashianka

W jednym z odcinków „Kocktails with Khloé” Koko Kardashian zdradziła, że jej siostry mają obsesję na punkcje rewolucyjnej metody ginekologii estetycznej – Thermi Va. Na czym polega innowacyjność tego zabiegu?
– Thermi Va to rzeczywiście przełom – mówi dr Aneta Myszczyszyn, ginekolog. – Energia radiofrekwencji delikatnie podgrzewa tkanki, w taki sposób, aby pacjentka mogła odzyskać, odświeżyć i ożywić swoją kobiecość bez dyskomfortu i skracając czas rekonwalescencji praktycznie do zera. Metoda przypomina ciepły masaż. Pod tymi względami Thermi Va znacznie przewyższa inne zabiegi stosowane do tej pory w ginekologii estetycznej – wyjaśnia specjalista Dermamed we Wrocławiu, które jako jedno z pierwszych w Polsce wykonuje zabieg Thermi Va. Zabieg pozwala na znaczne zwężenie i nawilżenie pochwy, zauważalną poprawę w przypadkach zanikowego zapalenia pochwy, wysiłkowego nietrzymania moczu, a nawet dysfunkcji orgazmu.

INNE: Masz szansę poćwiczyć jak znane gwiazdy

Co ma wampir do Gisele?

W ostatnich latach dużą popularnością wśród gwiazd cieszy się „wampirzy lifting”, czyli zabiegi mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Metoda wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do autoregeneracji. Dzięki nowoczesnej technologii lekarze mogą uzyskać „eliksir młodości” z krwi własnej pacjenta. Z „wampirzego liftingu” skorzystały między innymi modelki Gisele Bündchen i Bar Refaeli, a także celebrytka Kim Kardashian, Co daje osocze bogatopłytkowe?
– Osocze bogatopłytkowe pobudza skórę do regeneracji. Dzięki temu uzyskuje ona młodzieńczą witalność – staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza – mówi Justyna Gwóźdź, fizjoterapeutka w Dermamed we Wrocławiu. – Teraz metoda została udoskonalona. Preparat nowej generacji (i-PRF) wolniej niż klasyczne osocze uwalnia życiodajne czynniki wzrostu z płytek krwi. To gwarantuje skuteczność i pełną satysfakcję z zabiegu – dodaje.

Uśmiech Mony Lizy

Z wiekiem usta często zmniejszają się, stają się niesymetryczne i tracą swój naturalny kolor. Gwiazdy mają na to swoje sposoby – modelowanie ust wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego, które jest od lat jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej w Hollywood. Metoda podkreśla naturalny kształt ust, pogłębia ich barwę, ale też łatwo koryguje ewentualne niedoskonałości.
– Zabieg wymaga nie tylko dużego doświadczenia od lekarza medycyny estetycznej, ale również umiejętności stworzenia kształtu atrakcyjnego, adekwatnego do oczekiwań pacjenta i zarazem do kształtu jego twarzy – mówi dr n. med. Karolina Kopeć, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej w Dermamed. – Warto wybierać ośrodki, znane z dużego doświadczenia oraz korzystające z różnych preparatów do wypełnień. Dzięki temu otrzymamy gwarancję naturalnego efektu – dodaje.

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany