Zjedz to, a obniżysz ryzyko śmiertelności o 14%

ostre jedzenie

Okazuje się, że u ludzi, którzy uwielbiają i jedzą codziennie pikantne dania, ryzyko zgonu spada o 14 procent w stosunku do tych, którzy ich nie jedzą.

Nawet jeśli jedzą takie potrawy raz lub dwa razy w tygodniu, to ryzyko śmierci wciąż spada o 10%.

Okazuje się też, że papryka chili nie tylko daje poczucie palenia w ustach. “Przyprawy i ich składniki bioaktywne, takie jak kapsaicyna, mogą przeciwdziałać otyłości. Są też przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i  przeciw nadciśnieniowe” mówią badacze na University Peking Health Science Center.

Dzięki temu mogą chronić nas przed rakiem, chorobami serca i chorobami układu oddechowego. Lekarze twierdzą, że pikantne związki zawarte w tych przyprawach mogą również zmienić jelitowe bakterie w takie, które będą promować zdrowie.

Badanie zostało oparte na danych diety około pół miliona osób dorosłych, które zdefiniowały “pikantne” pokarmy jako: papryki chili, olej chili, pieprz. Jednak inne przyprawy mogą być również korzystne. Autorzy badania twierdzą, że ludzie, którzy jedzą ostrą paprykę również mają tendencję do używania przypraw takich jak papryka, kminek, pieprz czarny. Te przyprawy także są korzystne dla zdrowia.

WIĘCEJ: Termogeniki – zobacz co przyspieszy odchudzanie

Nie jest to pierwsze badanie, które wskazuje na korzyści zdrowotne wynikające z pikantnych potraw. Wcześniejsze badania z Purdue University pokazują, że pikantna żywność może pomóc kontrolować apetyt i zwiększyć metabolizm. Niektóre wstępne badania na zwierzętach wykazują, że kapsaicyna może powodować spalanie tłuszczów, poprzez zwiększoną aktywność komórek.

Źródło:www.prevention.com

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany