Zioła dla urody czyli Ziolove wsparcie od środka

zioła dla urodyZioła dla urody to skrzyp polny i pokrzywa. Ale nie tylko. To także len, fiołek i nagietek. Są nie tylko ważnymi składnikami kremów, maści, toników i szamponów. Zioła działają również dobroczynnie na skórę, włosy i paznokcie stosowane „od wewnątrz”. Jak zapewnić urodzie odpowiednie wsparcie „od środka”? Podstawą jest zbilansowana dieta, a doskonałym uzupełnieniem napary ziołowe! Z korzyścią dla zdrowia i urody warto uczynić z ich picia codzienny rytuał.

Zioła dla urody – starannie dobrany skład

Skrzyp polny, pokrzywa, fiołek trójbarwny, nagietek i nasiona lnu. Tylko tyle i aż tyle! To, co dobre dla kondycji skóry, włosów i paznokci znalazło się w jednej mieszance ZIOLOVE URODA. Jej delikatny smak przypadnie do gustu nawet tym, którzy do tej pory nie przepadali za smakiem ziół. Herbatka zawiera polskie zioła bez wypełniaczy, aromatów i substancji pomocniczych. Dlaczego receptura tej mieszanki ziołowej zawiera akurat te, a nie inne składniki?

Zioła dla urody – wielka piątka

Skrzyp polny

Znany również pod nazwami koński ogon, jodełka oraz krzemiówka. Roślina ma sztywne, kruche łodygi, wewnątrz puste i szorstkie, które z powodu dużej zawartości krzemionki podczas zgniatania skrzypią (stąd nazwa: skrzyp).

Roślina zawiera także flawonoidy, kwasy organiczne, witaminę C i garbniki. Skrzyp to sprawdzony i skuteczny środek przeciwdziałający wypadaniu oraz przetłuszczaniu się włosów. Działa również wzmacniająco na paznokcie.

Pokrzywa

Źródło witamin C, A, K i z grupy B oraz mikroelementów (magnezu, krzemu, wapnia, magnezu i krzemu!). Liście zawierają barwniki roślinne, w tym chlorofil i ksantofil. Warto systematycznie pić herbatkę z liści pokrzywy chociażby po to, aby wzmocnić odporność organizmu oraz zwiększyć objętość i jakość krwi. Roślina ta jest doskonałym źródłem żelaza. Pokrzywy stosowana jest powszechnie w kosmetykach, np. w szamponach i odżywkach do włosów. Wodne wyciągi z liści pokrzywy, używane zewnętrznie, działają stymulująco na owłosioną skórę głowy, hamują wypadanie włosów. Ograniczają też ich przetłuszczanie.

Fiołek trójbarwny

Popularny bratek jest od wieków cenioną rośliną w lecznictwie ludowym. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne jest sprawdzonym środkiem zwłaszcza przy trądziku. Główne substancje zawarte we fiołku to flawonoidy, a wśród nich rutozyd. Roślina jest źródłem witaminy C i soli mineralnych. Warto wiedzieć, że fiołek stosowany był już w XVI wieku właśnie przy schorzeniach skórnych lub jako środek oczyszczający organizm. Do dziś Viola tricolor znajduje się w czołówce ziół niezbędnych podczas detoksu.

Nagietek lekarski

Inaczej stulik albo paznokietki. Należy do wszechstronnych leków ziołowych, a to dzięki przebogatej zawartości substancji czynnych. Dlaczego warto pić napar z koszyczków nagietka? Ponieważ działa antybakteryjne i przeciwzapalne. Dzięki zawartym karotenoidom i triterpenom Calendula officinalis wspomaga regenerację skóry, łagodzi objawy trądziku, przyspiesza gojenie ran. Nagietek lekarski pobudza działanie wątroby, przez co wytwarza ona więcej żółci i eliminuje zbędne produkty przemiany materii.

Len zwyczajny

Znany też jako siemię lniane albo słowień. Nasiona lnu mają zawierają substancje śluzowe i oleiste. Są źródłem witaminy E, cynku, lecytyny, flawonoidów i fitoestrogenów. Stosowane wewnętrznie len działają niczym łagodzący balsam na cały organizm. Przyspieszają gojenie ran, zmiękczają skórę, osłaniają błony śluzowe przewodu pokarmowego, łagodzą kaszel. Len ma także właściwości przeciwnowotworowe, przeciwmiażdżycowe i przeciwzapalne. Nasiona tej rośliny można porównać do nasion szałwii hiszpańskiej (chia). Jedne i drugie stanowią doskonałe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i błonnika, który blokuje wchłanianie tłuszczu i wzmaga jego wydalanie. A zatem len to także sprzymierzeniec zdrowego odchudzania.

Ocen: 5
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany