„Zdrowe i proste gotowanie ze św. Hildegardą z Bingen” – Brigitte Pregenzer, Brigitte Schmidle

proste-i-zdrowe-gotowanie

Na księgarskich półkach pojawiła się właśnie kolejna książka inspirowana życiem i poradami św. Hildegardy – średniowiecznej mniszki, która właśnie teraz cieszy się większą popularnością niż niejedna współczesna gotująca celebrytka.

“Zdrowe i proste gotowanie ze św. Hildegardą z Bingen” (Brigitte Pregenzer, Brigitte Schmidle) to kontynuacja bestsellerowej książki “Św. Hildegarda z Bingen. Po prostu gotuj!”. Dzięki niej, możemy doświadczyć smaków średniowiecza. Książka ta jest dowodem na to, że gotowanie i jedzenie może stać się wybawieniem nie tylko od głodu, ale także chorób i kiepskiego nastroju. Sama mniszka przyznaje: “Dusza raduje się na widok dobrego uczynku, podobnie jak ciało, gdy znajduje pokrzepienie w smacznej potrawie”. Zaleca wzięcie odpowiedzialności za siebie i swoje środowisko oraz korzystanie ze sprawdzonych, regionalnych produktów, niewielkich ilości składników i wybornych smaków.

INNE: „Sprytna kuchnia czyli kulinarna ekonomia” – Jan Kuroń

Według właśnie tych kryteriów została stworzona książka. Pasjonat gotowania znajdzie w niej przepisy na proste w przygotowaniu, nieprzeciętne i doskonale smakujące zupy, desery, sosy oraz chleby, a szukający ratunku dla zdrowia pozna lecznicze tajemnice ziół i potraw. Książka uzupełniona jest o specjalny rozdział poświęcony przyprawom, który odkrywa ich nieznane tajemnice i właściwości, a także praktyczne porady sprawdzające się w każdej kuchni. To prawdziwa perełka wśród książek kulinarnych.

“Zdrowe i proste gotowanie ze św. Hildegardą z Bingen”, Brigitte Pregenzer, Brigitte Schmidle, Wydawnictwo Esprit 2016.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany