Zdrowa pupka Skarbu Matki na pieluszkowe zapalenie skóry

skarb matki

Każda matka chce, aby jej maluszek był zdrowy. Okazuje się, że pieluszkowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych zmian chorobowych skóry okresu noworodkowego i niemowlęcego. Firma Skarb Matki polecam krem: Zdrowa pupka

Pielęgnacja pupy dziecka jest jedną z najważniejszych czynności higienicznych, jakie wykonuje się każdego dnia. Dlatego w przypadku wystąpienia zapalnych zmian skórnych w obrębie okolicy pieluszkowej należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe zasady higieny i pielęgnacji.

Pieluszkowe zapalenie skóry – leczenie

Przede wszystkim należy często zmieniać pieluszkę, a najlepiej po każdym zamoczeniu. Ważne, aby umożliwić dziecku jak najczęstsze przebywanie bez pieluszki, by zapewnić prawidłową wentylację oraz ułatwić regenerację uszkodzonego naskórka. Warto sprawdzić czy stosowane dotychczas preparaty kosmetyczne nie działają drażniąco lub alergizująco. Podobnej ocenie należy poddać same pieluszki. W tym czasie nie powinno się stosować żadnych balsamów ani oliwek, gdyż mogą jeszcze bardziej odparzać skórę, natomiast przy każdym przewijaniu trzeba smarować pupę dziecka odpowiednimi kremami, które zabezpieczą przed wilgocią i tarciem.

WIĘCEJ: Balbinek na ratunek atopikom

Preparatem godnym polecenia jest krem Zdrowa Pupka Skarbu Matki. Kosmetyk zawiera aż 10% tlenku cynku, który ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przyspieszające gojenie. Dzięki przyjemnej jedwabistej konsystencji bardzo dobrze się rozprowadza i stosunkowo łatwo zmywa. Teraz jest dostępny w nowym opakowaniu. Gdy pieluszkowe zapalenie skóry nie ustępuje, a wręcz przeciwnie, na skórze pojawią się kolejne zmiany lub ich stan się pogarsza, konieczna jest wizyta u pediatry.

Cena: 15 zł

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany