Zaskakujące sposoby na bielsze zęby

bielsze zęby

Promienny uśmiech tylko świetnie wygląda, ale … może zwiększyć twoje szanse u partnerki. Według najnowszego badania, aż 71 procent kobiet deklaruje, że osądza człowieka w oparciu o zęby.

Randki to nie jedyne miejsce, gdzie bielsze zęby odgrywają kluczową rolę. Kelton Research, niezależna firma badawcza, stwierdziła, że uśmiech może również przyczyniać się do zapewnienia wymarzonej pracy. A wiec kochani do dzieła!

Oczywiście, są zwykłe metody wybielania: pasta do zębów, płyn do płukania ust, gumy, i drogie zabiegi u stomatologa. Istnieją również proste, codzienne sposoby, które mogą pomóc rozjaśnić uśmiech. Zanim jednak o tym co działa, przeczytaj, czego nie powinniśmy robić:
– nie używać sody
Soda oczyszczona może używana w domu do różnych rzeczy, ale nie dla zębów. Ten związek chemiczny jest ścierny, co oznacza, że pomoże usunąć plamy, ale i naruszy szkliwo. A to doprowadzi do przyciemnienia zęba w tym miejscu.
– nie jeść ciemnych pokarmów
Ponieważ produkty o bardzo ciemnej pigmentacji mogą powodować przebarwienia.
– nie pić napojów energetycznych
Oprócz kawy, herbaty i czerwonego wina, które zmieniają barwę zębów, powinniśmy się trzymać z dala od napojów energetycznych. Kwas w nich zwarty może zrobić wielką krzywkę szkliwu. Nadal jesteś ich zwolennikiem? Pij je chociaż przez słomkę.

A oto domowe sposoby na wybielanie zębów:
1. Wymieniaj szczoteczkę
Bielszy uśmiech może mieć szybciej niż ci się wydaje, jeśli wyrzucisz starą szczoteczkę do zębów. Trzeba ją wymieniać najrzadziej co trzy miesiące. Zużyte włosie nie myje odpowiednio zębów, zostawiając na nim kamień i nalot.

2. Szczotkuj język
Szczotkowanie język to nie tylko konieczności aby mieć świeży oddech. Może również pomóc uniknąć przebarwień. Na twoim języku bowiem gromadzą się bakterie, które mogą ostatecznie doprowadzić do przebarwień.

3. Rób płukanki z octu jabłkowego
Chociaż nie jest tak skuteczny, jak inne zabiegi wybielające, jest to sposób naturalny i organiczny powstawanie przebarwień. Należy zmieszać dwie części wody na jedną część octu jabłkowego i takim roztworem płukać usta około jedną minutę.

4. Jedz surowe owoce i warzywa
Jedzenie owoców, warzyw i innych pokarmów chrupki jest dobre dla zębów. Ozechy, surowe marchewki, jabłka, kalafior mogą pomóc zachować czyste zęby, usuwając przebarwienia powierzchniowe oraz płytkę nazębną, która prowadzi do próchnicy.

5. Używaj żelu wybielającego zamiast pasków
Eksperci są podzieleni w sprawie skuteczności pasków wybielających. Zęby są zwykle najciemniej pobliżu linii dziąseł, gdzie paski nie mogą dotrzeć. Zamiast tego zalecają stosowanie żelu.

6. Płucz usta wodą po zjedzeniu owoców cytrusowych
Mimo, że są dobre, bo mają dużo witaminy C, to zawierają kwas, który powoduje erozję szkliwa zębów. Wtedy plamy łatwiej powstają.

źródło: www.menshealth.com

 

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany